Fenerbahçe için varsa yoksa Sarr

Fenerbah%C3%A7e+i%C3%A7in+varsa+yoksa+Sarr
ABONE OL

Fenerbahçe’nin ilk ve en önemli hedefi ilk günden itibaren Malang Sarr’dı… Başkan Ali Koç da isteyip de alamadıkları tek ismin Sarr olduğunu açıkladı.

Senegalli genç oyuncu Chelsea’ye imza atarken, Emre, Nice’ten ayrılan genç yıldız adayına daha sezon bitmeden göz koymuştu. Emre 25 Mayıs’ta bizzat Başkan Ali Koç’tan Sarr ile görüşmek için izin istedi. Fenerbahçe, Senegalli gen stoper için tüm şartları da zorladı ama Sarr sonunda Chelsea’yi seçti. 

EMRE, SAMATTA TRANSFERİNİ ZANKA ÜZERİNDEN BAĞLADI

Fenerbahçe’nin Samatta transferi Emre’nin şahsi çabaları sonundan gerçekleşti… sarı-lacivertlilerin çiçeği burnundaki sportif direktörü Emre, Avrupa futbolunun yeni Monchi’si Johan Lange’yi ikna ederken zorlanmadı. Emre, Lange ile Zanka’nın Kopenhag’a geri dönüşünü görüştü. Sonra Lange, Aston Villa’nın sportif direktörü odu. Emre, Zanka sayesinde tanıdığı yaşıtı Lange’yi kolaylıkla ikna etti.

EMRE’NİN KENDİSİNİ BLANC’LA GÖRÜŞTÜRMESİ KOÇ’U ETKİLEDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tüm transferlere etkisi olduğunu açıkladığı Emre Belözoğlu için, “Sportif direktördür. Bizzat bana bağlı çalışacak” dedi. Verilen bu statünün arkasında Emre’nin yapılan işlerde Selahattin Baki ya da Kemal Danabaş’a açıklama yapmak zorunda kalmaması için Ali Koç tarafından sağlandığı bildirildi.

Bu arada Emre Belözoğlu'nun İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca’nın yanı sıra biraz da Portekizce bilmesinin etkisi olduğu bildirildi.

Ali Koç, “eski kulüplerindeki networklerini hala koruması çok önemli” dediği Emre, Inter’de beraber oynadığı Laurent Blanc’la ve Manuel Pellegrini ile Başkanı görüştürmüştü. Comolli’yi bağlantıları yüzünden göreve getiren Koç, Emre’nin bağlantılarından çok etkilendi.

ALİ KOÇ, ÖMER FARUK’U İKNA ETTİ

Fenerbahçe’de, Ömer Faruk Beyaz sorununa Başkan Ali Koç el attı… genç oyuncuya, “Bu takımın geleceği sensin. Kaptanı sensin. Sahadaki lideri sensin” diye ikna etti. Kendisini hiçbir yere bırakmayacağını söyledi. İkna etti. Fenerbahçe Ömer Faruk Beyaz’la 5 yıllık sözleşme imzalayacak. Genç oyuncuya oynadığı oranda ciddi anlamda para kazanacağı bir sözleşme sunacak. 

>