Fenerbahçe haberleri I İsmail Kartal'dan Jorge Jesus açıklaması

Fenerbahçe haberleri... Teknik direktör çıkmazı süren Fenerbahçe’de Ali Koç'un yeni sezona Jorge Jesus'la mı yoksa İsmail Kartal ile mi başlayacağı merak konusu. Tartışmalar sürüp giderken sarı-lacivertli takıma bir ivme yakalatan Kartal, Jesus hakkında ilk kez konuştu. İşte o sözler…

Fenerbah%C3%A7e+haberleri+I+%C4%B0smail+Kartal%E2%80%99dan+Jorge+Jesus+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1
ABONE OL

İkinci adam olmayacağına yönelik açıklamalarından sonra İsmail Kartal'a kızan başkan Ali Koç, son açıklamalarından sonra Jorge Jesus'a da kızgın... Fotospor'un haberine göre, Portekizli teknik adam, Flamengo'ya dönmek isteyebileceğini, 20 Mayıs'a kadar Brezilya ekibinden teklif beklediğini söyledi. Fenerbahçe'yi ikinci seçenek durumuna düşüren bu açıklamalar Koç'un hoşuna gitmedi. Enkaz devralıp oynattığı futbolla Fenerbahçe'yi ikinci sıraya çıkaran İsmail Kartal ise sessizliğini bozdu.

60 yaşındaki teknik adam yakın çevresine yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'de kalıp şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi. Kartal'ın, "Yönetimin yeni teknik adam arayışlarını anlayışla karşılıyorum. Durumun ne olacağını bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki, o da kalıp Fenerbahçe'yi şampiyon yapacağımdır. Bu takımın çok fazla takviyeye ihtiyacı yok. 2-3 transferle yeni sezonda ligin en büyük favori olacağımızı söyleyebilirim. Gelişmeleri bende merak ediyorum. Bekleyip göreceğiz" dediği belirtildi.

Fenerbahçe'nin pazar günkü derbiyi kazanması halinde İsmail Kartal'ın elinin daha da güçleneceği düşünülürken, başkan Ali Koç'un da Jorge Jesus kararını bir kez daha gözden geçireceği belirtiliyor. Taraftarın eğilimi ise Kartal'dan yana ancak Jesuscuların sayısı da az değil.