Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım'ın Klopp ve Salah planı

Fenerbah%C3%A7e+eski+ba%C5%9Fkan%C4%B1+Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m%E2%80%99%C4%B1n+Klopp+ve+Salah+plan%C4%B1
ABONE OL

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'ın, Liverpool'u yıllar sonra Premier Lig şampiyonu yapan Alman teknik adam Jürgen Klopp'la görüştüğü ortaya çıktı.

Liverpool yıllar sonra Premier Lig şampiyonluğunu kazandı… herkesin aklına Aziz Yıldırım’ın seçimden önce yaptığı, “Jürgen Klopp ile görüştü. Ancak o zamanlar Türkiye'ye gelmek istemedi” açıklaması geldi.

O dönemde bazı gazeteler Klopp’un menajeriyle beraber özel uçakla Topuk Yaylasına getirildiğini ve Aziz Yıldırım’la bir görüşme yaptığını yazmıştı. Ancak o dönemde iddiaları yalanlayan Yıldırım 3 yıl sonra Klopp iddialarının gerçek olduğunu itiraf etti.

Peki Aziz Yıldırım o dönemde Klopp’a neler teklif ettiği ortaya çıktı.

Yılda 5 milyon euro maaş. 75 milyon euro’luk transfer bütçesi. Gelecek ve gidecek oyuncuların hiçbirisine karışılmayacak. Tüm yetki kendisinde olacak. Ayrıca o dönemde anlaşılan bazı oyuncuların isimleri de Klopp’a şu şekilde sunuldu:

* Mohammed Salah (o sezon 5 milyon euro’ya Roma’ya gitti)

* N’Golo Kane (o sezon 9 milyon euro’ya Leicester’a gitti)

* Ciro Immobile (o sezon 11 milyon euro’ya Sevilla’ya gitti)

* Carlos Tevez (o sezon 6.5 milyon euro’ya Boca Juniors’a gitti)

* Vlad Criches (o sezon 7 milyon euro’ya Napoli’ye gitti)

O dönemde Aziz Yıldırım yönetimi; Terraneo-Pereira ikilisi için yaklaşık 50 milyon euro harcayıp, Josef, Kjaer, van Persie, Nani, Fernando, Ba, Fabiano, Markovic’in yanı sıra

Ozan, Volkan Şen, Şener’i transfer etmişti.

>