Fenerbahçe Başkanı Ali Koç adaylık açıklamasını erteledi

Fenerbah%C3%A7e+Ba%C5%9Fkan%C4%B1+Ali+Ko%C3%A7+adayl%C4%B1k+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1n%C4%B1+erteledi
ABONE OL

Önce Galatasaray derbisinde sonra da Başakşehir karşısında alınan iki yenilgi Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç’un planlarını alt üst etti.

Bir süredir Mayıs ayında yapılacak kongre için adaylığını açıklamaya hazılanan Başkan Koç hedef tarih olarak Şubat’ın ikinci haftasını belirlemişti. Koç derbi zaferi ve Türkiye Kupası’nda yarı finale çıkmayı Mayıs ayında kongrede adaylığını açıklayarak taçlandıracak ve muhaliflere “hodri meydan” diyecekti.

Daha önce her ay ya da iki ayda bir yapmayı planladığı “taraftara sesleniş” programlarından birisi için Ali Koç’un Şubat ayının ikinci haftasını belirlemesinin nedenlerinden birisi de adaylığını açıklamak için olduğu konuşuluyordu.

Alınan üst üste iki yenilginin ardından FBTV’ye “taraftara sesleniş” programının belirsiz bir süre için ertelendiği, hazırlıkların durdurulması talimatı verildi.

Josef De Souza bu yüzden Fenerbahçe’yle görüşmedi bile…

Beşiktaş’ta oynadığı futbolla sezonun en dikkat çeken oyuncuları arasında giren Josef De Souza, yıllarca Fenerbahçe forması giydi. Josef son iki sezonda Galatasaray’la görüşürken, ayrıca menajeri Trabzonspor’la da bir araya gelmişti. Sambacı sadece eski takımı Fenerbahçe’nin kapısını dönmek için çalmamıştı.  

Nedeni ise yeni ortaya çıktı. Comolli geldiği ilk dönemde kendisi ile beraber Giuliano’yu hem Cocu hem de Ali Koç’un bilgisi dışında satmıştı. O dönemde Josef, yönetimle görüşmek istemiş. Ancak Koç, Comolli’nin tek yetkili olduğunu söyleyerek görüşmeyi reddetmişti. Satışa da karşı çıkmamış. Bu yüzden Josef’in Ali Koç olduğu için Fenerbahçe’ye kendisini önermediği ortaya çıktı.

>