Feghouli, Babel ve Falcao 22 milyon euro alacak

Feghouli,+Babel+ve+Falcao+22+milyon+euro+alacak
ABONE OL

Galatasaray’da gündem 31 yaşındaki Feghouli ile 34’er yaşındaki Babel ve Falcao’nun 2’şer yıllık daha sözleşmelerinin olması. Üç oyuncuya Galatasaray, şampiyon olamaz, Avrupa’da yoluna devam edemezse 22 milyon euro ödeyecek.

* Falcao önümüzdeki iki sezonda 10 milyon euro garanti ücret alacak.

Toplamda 29 maça ilk 11 çıkarsa 1.6 milyon euro alacak.

Ayrıca ligde kazanılacak her maç için 20 bin euro’yu daha cebe atacak.

Galatasaray, şampiyonluk kazanamaz ve Avrupa’da başarılı olamazsa Falcao sadece lig yüzünden 15 milyon euro civarında almakla yetinecek.

* Feghouli önümüzdeki iki sezonda 7.7 milyon euro garanti para alacak.

Cezayirli oyuncu bu ve gelecek sezonda 20’den 40 maç oynarsa 300 bin euro daha cebine atacak. Ligde kazanılacak her puan için 5 bin euro daha alacak.

Galatasaray, şampiyonluk kazanamaz ve Avrupa’da başarılı olamazsa Feghuli sadece lig yüzünden 10 milyon euro civarında bir rakam almakla yetinecek.

* Babel önümüzdeki iki sezonda 5 milyon euro garanti para alacak.

Ayrıca kendisine 2 milyon euro’luk imza parası da ödenecek.

Babel önümüzdeki iki yılda maç kazanma bonuslarıyla beraber 7 milyon euro alacak.

Babel imza parası yüzünden gönderilemiyor

Galatasaray’ın Ryan Babel’i gönderememesinin nedenin sözleşmesinde yer alan imza parası olduğu iddia edildi. Hollandalı oyuncu ile geçen sezon başında sözleşme yapılırken kendisine 2 milyon euro imza parası ödenmesi kararlaştırıldı.

KAP’a “Şirketimiz bu dönem içerisinde futbolcuya imza parası olarak net 2 milyon euro ödeyecektir” açıklaması gönderildi.  

İddiaya göre Babel’e teklif geldi. Bonservisini alması durumunda istediği paranın ödeneceği iletildi. Teklif yönetime ulaştırıldı. Yönetim de kabul etti. Ancak Babel ayrılmak için 2 milyon euro’luk imza parasını talep edince her şey değişti.

Falcao 500 bin euro'yu cebe atacak

Yılda 5 milyon euro garanti para kazanan Falcao sözleşmesinde yazan bir madde sayesinde yarın akşam oynanacak Kasımpaşa karşılaşmasına 11’de başlarsa 500 bin euro’yu daha cebine koyma hakkı kazanacak. Kolombiyalı oyuncunun sözleşmesinde; “Sezon başına 5 maçta ilk 11 çıkarsa 500 bin euro ödenir” maddesi yer alıyor.  

Kazanılan Neftci ve Hajduk maçlarında forma giyemediği için toplamda 70 bin euro’luk primden olan Falcao, ligde kazanılan Gaziantep ve Başakşehir maçları için daha şimdiden cebine 40 bin euro koydu.

>