FB Haberleri: Alex De Souza, Fenerbahçe’ye ne zaman gelecek?

Fenerbahçe Haberleri... Alex De Souza, kısa süre içerisinde ProLisans sahibi olacak. Fenerbahçe'yi çalıştırmasının önünde engel kalmayacak.

FB+Haberleri:+Alex+De+Souza,+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye+ne+zaman+gelecek?
ABONE OL

Fenerbahçe’de İsmail Kartal göreve geldi… Ali Koç’un yaptığı "Tercih ettiğimiz hocalar Haziran ayında gelmek istiyor” sözleri akıllara geldi. Kartal’ın sezonu tamamlayacağı gelecek sezon takımın başında Jogi Löw’ün olacağı iddiaları arttı. Çünkü zamanında Alman teknik direktör, Kartal’ı “futbol felsefemizin aynı olması önemli” diye övmüştü.

Ancak akıllara bir başka isim daha geldi. Hali hazırda ProLisans almak ve a takım seviyesinde bir takım çalıştırmak için kursa giden Alex De Souza.

Alex’in Fenerbahçe’yi reddetmesinin ve sezon sonunda göreve gelmek istemesinin nedeni de ProLisans’tı. Çünkü Alex, Fenerbahçe’nin başına kursu bitirmeden geçse, ProLisansı olmadığı için birinci adam olamacaktı. Yenilgi ya da galibiyet durumunda taraftarın istediği açıklamaları istediği gibi kendi kelimeleriyle yapamayacaktı. Buna çok önem veriyordu.

Tam da bu nedenden dolayı; “Pro lisansımı almak için federasyonun kurslarına gidiyorum, son bir kursum kaldı ve sonrasında pro lisansımı almış olacağım. A takımda veya bir başka takımda görev almak için acelem yok” dedi.

Ancak kısa süre içinde Alex De Souza’nın ProLisansı olacak. Gelecek sezon Fenerbahçe’nin başında birinci adam olarak bulunabilecek.

>