Fatih Terim'i küskün futbolcular zorluyor

Fatih+Terim%E2%80%99i+k%C3%BCsk%C3%BCn+futbolcular+zorluyor
ABONE OL

Galatasaray’ın en büyü sorunu küskünler… hemen her mevkide ya yönetimin ya da Terim’in aldığı küskünler nedeniyle sorun yaşanıyor. Terim’e göre küskünlükler halledilirse şampiyonluğun en büyük adayı yine Galatasaray.

* Muslera sakat. Kendisine söz verilen yeni sözleşmeden ses seda yok. Yönetim kendisine seçim olacağını, sözleşmesini yeni yönetime bırakacaklarını iletti. Sakatlığı döneminde Fatih alındı. Ama yetersiz. Okan ise 3’üncü kaleci olduğu için umutsuz.

* Luyindama Premier Lig’e, Marcao ise AS Roma’ya satılmadığı için kızgın. Küskün. Donk ise hiç şans bulamamaktan yakınıyor. Emin ise unutulduğunu düşünüyor.

* Omar, Terim’in aradığı öne çıkan asist yapan hücumcu bir bek değil. Olympiakos’tali istatistiklerinden belliydi. Linnes’in kapasitesi belli. Şener ise gitti gidecek derken koptu. Saracchi ise sezon sonu takımına dönecek. Yedeği Emre ise yerine alternatif bulunamadığı için kadroda olduğunu biliyor.

* Ön liberosu yok Galatasaray’ın. Taylan tempoyu kaldıramadı. Etebo’nun zaten kronik sakatlıkları var. Ömer Bayram ise hiç düşünülmediği için umutsuz.

* Belhanda ve Feghouli hem indirim yüzünden hem de ayrılmak isteyip ayrılamamak yüzünden rahatsız. Emre Akbaba ise hep sakat.

* Babel ve Falcao istenmediklerini biliyor. Diagne ise Falca varsa Falcao oynar diyerek kendisini inandırmış durumda. Arda Turan kendisine güvenilmediğini. Sekidika ise kendisine inanılmadığında emin.

FATİH TERİM’İN İNTERVAL KOŞULARI ÇOK YORUYOR

Fatih Terim’in “interval koşu” idmanları yaş ortalaması yüksek Galatasaray takımını çok zorluyor. İnterval koşu idmanları sayesinde  ani dur kalk yapabilen ve ani deparlı oyunculara sahip olmak isteyen Terim’e elindeki kadro istediği şekilde cevap veremiyor. Sezon başında çok koşan değil driplingli koşan oyuncular istediği için bu idmanlara yönelen Terim, milli arada bu idmanlara geri döndü. Ancak interval koşuların ardından yapılan taktik idmanlarından oyuncuların çok yorgun olduğu gözleniyor.

DAVALA: FATİH HOCA BAĞIRIŞLARINI FRENLEMEYE ÇALIŞIYOR

Fatih Terim’in yardımısı Ümit Davala, pandemi nedeniyle maçların boş tribünler önünde oynanmasına ilginç bir tepki gösterdi. Eski futbolcu dostlarıyla bir araya gelen Davala, “sesimiz çok çabuk oyuncuya gidiyor. Oyunculardan bundan çok çabuk etkileniyor. Fatih hoca bu yüzden bağırırken kendisini frenlemeye çalışıyor” itirafında bulundu. Davala’nın özellikle bazı önemli TV kanallarında yorumculuk yapan isimlerle görüşmesi için Terim’den özel izin aldığı da gelen bilgiler arasında.

>