Fatih Terim'e göre Galatasaray'ın genel durumu nasıl?

Fatih+Terim%E2%80%99e+g%C3%B6re+Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+genel+durumu+nas%C4%B1l?
ABONE OL

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, hem takımın genel durumunu hem de bundan sonrası için atılacak adımları anlattı.

Galatasaray yerden yere vuruluyor… ilk iki hafta “kesin şampiyon olur” denilen sarı-kırmızılılar son iki haftada “kümede kalamaz” durumuna getirildi. Ancak Fatih Terim iki fikre de uzak. Yardımcılarıyla ilk 4 haftanın istatistiklerini değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam ilk 4 haftada son şampiyon ve ezeli rakipleriyle oynadıklarını hatırlattı.

* 52 - maç başına en fazla başarılı dripling yapan takım

* 16 - dış sahada en fazla şut atan takım

* 16 - en fazla şut engelleyen takım

* 13 - maç başına en fazla adam geçen takım

* 9.3 - maç başına ceza sahası içinden en fazla şut atan 2’nci takım

* 6.5 - maç başına en fazla isabetli şut atan 2’nci takım

* 5 - toplamda en fazla ara pasla kilit pas atan takım

TERİM’İN CANINI KONULAR

Üç istatistik ise Fatih Terim’i rahatsız etmiş durumda. Tecrübeli teknik adam bu üç istatistiği inceledi. Yardımcılarına, “rakipler daha az kalemize gelmeli”, “daha fazla olgun ataktan pozisyon bulmalıyız” ve “sol ayaklı oyuncular daha fazla sorumluluk” almalı dedirtti. İşte dikkat çeken o üç istatistik.

* 79 - en fazla uzaklaştırma yapan 2’nci takım

* 2 - sol ayakla en az şut atan 2’nci takım

* 0.8 - kontra ataktan en fazla şut atan 2’nci takım

İLK 4 HAFTADA ÇOK TARTIŞILAN FALCAO NE YAPTI?

Galatasaray’ın en fazla tartışılan ismi Falcao geride kalan 4 maçta 3 gol buldu. Tüm gollerini ceza sahası içinden attı. Ancak 2’si penaltıdan geldi. 3’ünü de sağ ayağıyla attı. Kolombiyalı Adem Büyük’le beraber en fazla şut çeken (13) ikinci oyuncu oldu.

Ceza sahası içinden en fazla şut çeken oyuncu (11) olurken, Bareiro ile beraber en fazla kafa şutu (5) atan isim konumunda. Bu arada Emre Kılınç da (11), Rizesporlu Boldrin’in (12) ardından en fazla başarılı dripling yapan oyuncu oldu.

>