Fatih Terim 90 dakika baskı yapan Galatasaray istiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, başarı için takımının 90 dakika boyunca baskı yapmasını istiyor. Şimdilik rakibi ablukaya alma süresinin 10 dakika civarında olduğunu söyleyen tecrübeli hoca, bunu 90 dakikaya çıkarıp maçın geneline yayabilirlerse karşılarında kimsenin duramayacağına inanıyor.

Fatih+Terim+90+dakika+bask%C4%B1+yapan+Galatasaray+istiyor
ABONE OL

Galatasaray gençleşme projesinin artılarını, sahada da farklı bir şekilde göstermek istiyor. Sarı-kırmızılıların tarihinde unutulmayacak bir takım miras bırakmak istediğini her fırsatta söyleyen Fatih Terim ise pres ve baskı konusunda çalışıyor. Kurmaylarıyla yaptığı görüşmelerde tecrübeli hoca, kurmak istediği oyun sistemini anlatıyor. Terim, savunma hattını orta saha çizgisine yakın oluşturmak istiyor. Rakibi kendi sahasına hapsetmek adına ise pres ve şiddetli baskı süresini artırmak istiyor.

ARTISI TAKIMIN GENÇ OLMASI
Takım analizcileri henüz sarı-kırmızılı futbolcuların Terim'in istediği düzeyde baskıyı 10 dakika yapabildiğini belirledi. Kurt hoca, bu rakamı artırmak ve maç geneline yaymak için çalışmalar yaptırıyor. Genç futbolcuların istenilen tempolu futbola daha rahat ulaşabileceğine inanılıyor. Antrenman temposu buna yönelik yapılıyor. Ayrıca sürekli analiz ve pozisyon alma çalışmaları gerçekleştiriliyor.

>