Erling Haaland Barcelona'ya transfer mi oluyor?

Barcelona'nın yaz aylarında Borussia Dortmund forveti Erling Haaland ile anlaşabileceği dedikodusu herkesi heyecanlandırdı.

Erling+Haaland+Barcelona%E2%80%99ya+transfer+mi+oluyor?
ABONE OL
İspanyol futbol uzmanı Guillem Balague, Borussia Dortmund'un forveti Erling Braut Haaland'ın bir milyar avrodan fazla borcu olmasına rağmen yaz aylarında Barcelona'ya katılabileceğini söyledi.
 
21 yaşındaki Norveçli, sezon sonunda Dortmund'dan ayrılmasına yol açabilecek 75 milyon avroluk bir sözleşme serbest bırakma maddesine sahip.
 
BBC Radio 5 Live'ın Euro Leagues podcast'inde Balague, "Barcelona'nın büyük maaşlardan ve büyük oyunculardan kurtulması gerekiyor, ancak bu mümkün ve bunu yapabileceklerinden eminler" dedi.
 
Barcelona, yeni Başkan Joan Laporta'nın onu tutma sözüne rağmen, La Liga'nın finansal fair play kuralları ve aynı zamanda Messi'nin geleceği olduğuna tam olarak inanmadıkları için geçen yaz Arjantinli forvet Lionel Messi'yi ücretsiz transferle bırakmak zorunda kalmıştı.
 
Ancak geçen ay Manchester City'den 21 yaşındaki İspanyol forvet Ferran Torres'i 50 milyon avroluk bir anlaşmayla kadrolarına kattılar ve Laporta, Barcelona'nın transfer pazarında "büyük oynamaya geri döndüğünü" söyledi.
Ancak, mali nedenlerden dolayı Torres'i henüz kaydettiremediler.
 
Barcelona'nın Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs'tan stadyumu ve çevresini yeniden inşa etmek için halihazırda elde ettikleri 595 milyon avroya eklenmesi gereken 1,5 milyar avroluk krediyi sonlandırdığını söyleyen Balague, "Laporta umutlu bir gelecek satıyor" dedi. 
 
Kredi parasının bir kısmı, Laporta'nın kulübün yüzleşmek zorunda olduğunu kabul ettiği 1,3 milyar avroluk borcu karşılayacak.
>