Emre Belözoğlu'ndan Galatasaraylıları çıldırtacak 2 transfer harekatı

Emre+Bel%C3%B6zo%C4%9Flu%E2%80%99ndan+Galatasarayl%C4%B1lar%C4%B1+%C3%A7%C4%B1ld%C4%B1rtacak+2+transfer+harekat%C4%B1
ABONE OL

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Galatasaraylıları çıldırtacak iki transfer harekatına start verdi. Biri sarı-kırmızılıların uzun zamandır peşinde olduğu ve Fransız St.Etienne kulübünün devre dışı kalmasıyla yarışta tek kaldığı Mustafa Muhammed, diğeri de Fatih Terim'in bizzat devrede olduğuı İrfan Can Kahveci...

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu iki transfer için çalışmalarını hızlandırdı. Bu iki ismin de Galatasaray'ın uzun zamandır peşinde olduğu futbolcular olması ezeli rakipleri yine karşı karşıya getirdi. Biri İrfan Can
Kahveci diğeri Mustafa Muhammed...İşte son gelişmeler...

Fenerbahçe’den Galatasaray cephesini çıldırtacak bir hamle daha geldi… Emre Belözoğlu geçen sezon Ersun Yanal’ın da transfer listesinde yer alan Mustafa Muhammed için transfer teklifinde bulundu. Fatih Terim’in resmen istediklerini açıkladığı Mısırlı oyuncu için Belözoğlu’nun, Zamalek kulübünde rakam istediği, kiralama artı satış opsiyonlu bir teklif sunduğu öğrenildi. Geçen sezon  Fenerbahçe’den teklif aldığını ancak Zamalek Başkan’ın kendisini satmadığı için isyan eden Muhammed ile de bir görüşme yaptığı öğrenildi. Emre’nin, Muhammed’e, “Sakın başka bir yere gitme. Seni Fenerbahçe’ye alacağız. Ocak’ta olmazsa yaz aylarında bizimlesin” şeklinde bir konuşma yaptığı bildirildi.stüne 500 bin euro teklif etti.

“İrfan Can için Galatasaray ne veriyorsa…” Söz aldı

Başakşehir'in yıldız futbolcusu İrfan Can Kahveci için Fenerbahçe ve Galatasaray'ın mücadelesi devam ediyor. Fatih Terim'in özellikle istediği oyuncu için Emre Belözoğlu da devreye girdi ve sarı-kırmızılıların verdiğinin üstüne 500 bin euro teklif etti.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’ın, Fatih Terim Stadı’nda Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yaptığı 1.5 saatlik İrfan Can Kahveci görüşmesinden sonra sürpriz bir gelişme daha yaşanmıştı.

Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu bu görüşmeyle ilgili basına yansıyan, “Galatasaray 4.5 milyon euro’ya ve sonraki satıştan yüzde 50 pay karşılığı İrfan Can’ın işini bitirdi” iddiaları üzerine Göksel Gümüşdağ’ı aramıştı.

Gümüşdağ’a, “Eğer 4.5 milyon euro’yu kabul ediyorsanız, biz 5 milyon euro vermeye hazırız. Ayrıca çocuk Fenerbahçeli bunu herkes biliyor” sözlerini kullanmıştı.

Emre’nin İrfan Can konusunda Başkan Ali Koç’u ikna ettiği ve Galatasaray’ın çıkacağı rakamın üzerine 500 bin euro koyacak şekilde bir rakam için söz aldığı bildirildi.

>