Djokovic bilmecesi! Sokaklar karıştı!

Avustralya'da Novak Djokovic için kaos çıktı! Aşı olmadığı turnuvaya katılamayacağı söylenen Djokovic, göz altına alınmıştı. Şimdi ise yargılandığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Djokovic+bilmecesi%21;+Sokaklar+kar%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1%21;
ABONE OL
Melbourne'deki Djokovic’in avukatının ofisinin önünde, öfkeli taraftarlar ve polis arasında çatışma çıktı.
 
Djokovic'in Avustralya Açık'ta oynayabilmesi için bir yargıcın serbest bırakılmasına karar vermesinden birkaç saat sonra olaylar patlak verdi. Polisin Djokovic'in destekçilerine biber gazı kullandığı bildirildi. Hayranları avukatının ofisinin önünde büyük kalabalıklar oluşturdu. Polis, taraftarları oradan ayırmak için çok çalıştığı görülürken, taraftarların avukatının ofisinden çıkan bir arabaya tezahürat yaptığı görüldü. Djokovic, gözaltından çıkarken bugün bir maskeyle görüntülendi.
 
Kargaşa, dünyanın bir numaralı tenisçinin babası Srdjan Djokovic'in, aşı karşıtı oğlunun bir hâkimin karantinadan serbest bırakılmasına karar vermesinin ardından tuhaf bir şekilde gözaltına alındığını iddia etmesinin ardından geldi.
 
Ancak Djokovic Today'in babasının tutuklama iddialarının aksine, Djokovic'in erkek kardeşinin SportKlub'a tenisçinin avukatlarıyla birlikte olduğunu, çünkü bakanların onu yakalayıp hapse atmak istediğini söylediği bildirildi.
 
Durum belirsizken, yüzlerce öfkeli Djokovic taraftarı, tenis yıldızını taşıdığına inandıkları bir arabayı gruplar halinde bloke edince avukatının Melbourne'deki ofisinin önünde büyük kalabalıklar oluşturdu.
 
Taraftarlar, Djokovic'in takma adını söylerken ve gerginlik tırmanırken şişeleri fırlatırken onları kontrol etmek amacıyla biber gazı kullanan polisle çatıştı.
>