Diagne-İrfan Can takasında Belhanda gündeme geldi

Diagne-%C4%B0rfan+Can+takas%C4%B1nda+Belhanda+g%C3%BCndeme+geldi
ABONE OL

Galatasaray, Mbaye Diagne ile ilgilenen Başakşehir'den İrfan Can Kahveci'yi istedi. Bu arada Başakşehir, Galatasaraylı Younes Belhanda'ya talip oldu.

Başakşehir’in forvet hattını güçlendirmek için sezon başında olduğu gibi bir kez daha Mbaye Diagne’ye talip olması, İrfan Can Kahveci'de uzun zamandır gözü olan Galatasaray’ı harekete geçirdi… sarı-kırmızılı yönetim Fenerbahçe’nin Edin Visca ile beraber Başakşehir’den istediği İrfan Can için harekete geçti. Bizzat Abdürrahim Albayrak, Başkan Göksel Gümüşdağ ile görüştü. Ancak Gümüşdağ İrfan Can için Diagne takasının kabul edemeyeceğin, nakit ihtiyaçları olduğunu hem o mevkide yaşanacak boşluğu doldurmak zorunda olduklarını söyledi. Diagne-İrfan Can takası için üzerine 5 milyon euro daha istedi.

GÜMÜŞDAĞ, ALBAYRAK’A BELHANDA’YI SORDU

Bu görüşme sırasında Başakşehir Başkanı Gümüşdağ’ın, Albayrak’a, Younes Belhanda’nın durumunu sorduğu öğrenildi. Gümüşdağ, İrfan Can için pek çok ülkeden teklif aldıklarını henüz kendilerini tatmin edecek bir teklif gelmediğini ancak milli oyuncunun da takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Belhanda’nın sözleşmesini yenilemeyi düşünmüyorlarsa kendilerinin görüşme yapmak istediğini anlattı. Albayrak, Belhanda’nın İstanbul’a gelen menajeriyle bir orta yol bulamadıklarını ancak anlaşmak istediklerini belirtti. Ocak ayı içinde Belhanda konusunu olumlu ya da olumsuz noktalamak istediklerinden bahsetti.

2.5 saat ara vermeden tüm takımı fırçaladı…

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Konyaspor karşısında alınan mağlubiyet nedeniyle oyuncularını fırçaladı.

Konyaspor karşısında oynanan futbol Fatih Terim’i çılgına çevirdi… bu sabah yapılan idman öncesinde tüm oyuncuları Florya’da topladı. Oldukça sert bir konuşma yaptı. Adeta fırtına gibi esti. Hiç olmadığı kadar sert bir konuşma yaptı. Kimsenin gözünün yaşına bakmama sözü verdi. 2.5 saat boyunca adeta futbolcularını fırçaladı.

“Bu dakikadan sonra yola bizimle olmak isteyen, şampiyon olmak isteyen, Galatasaray’ın büyüklüğünü anlayan oyuncularla devam edeceğiz” diyen Terim’in tepkilerinin hedefindeki oyuncuların Diagne, Saracchi, Luyindama, Belhanda ve Emre Akbaba olduğu öğrenildi.

Tecrübeli teknik adamın Gençlerbirliği maçında ciddi bir rotasyona gitmeyi düşündüğü gelen bilgiler arasında. Luyindama, Saracchi ve Akbaba’nın ilk 11’de olmayacağı iddialar arasında.

Terim’in ayrıca idman betiminde Abdürrahim Albayrak ve Başkan Mustafa Cengiz’le de bir görüşme yaptığı ve takımdan ayrılmasını istediği oyuncularla ilgili operasyonun bir an önce tamamlanmasını istedi. İstediği oyuncuların bir an önce gelmesini talep etti.

>