Burak Yılmaz'ın tarihi değişti! Lille ile anlaşamadı iddiası

Burak+Y%C4%B1lmaz%E2%80%99%C4%B1n+tarihi+de%C4%9Fi%C5%9Fti%21;+Lille+ile+anla%C5%9Famad%C4%B1+iddias%C4%B1
ABONE OL

Beşiktaş ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesheden Burak Yılmaz'ın Lille ile yıllık ücret konusunda anlaşamadığı iddia edildi.

Lille teknik direktörü Galtier, Cumartesi günü Club Brugge ile oynanan hazırlık maçından sonra Burak Yılmaz’la anlaştıklarını, golcü oyuncunun Cuma günü kampa katılacağını açıklamıştı... ancak Fransa’dan gelen haberlere göre; Burak'ın Lille kampına katılmasının gelecek hafta Salı ya da Çarşamba gününü bulacağı iddia edildi. Bu iddia üzerine bazı kaynaklar, Burak ile Lille arasında rakamlar yüzünden bir anlaşma olmadığını gündeme getirdi. Burak’ın özellikle Fransa’da ödenen yüksek vergi yüzünden alacağı yıllık garanti ücretin yarı yarıya düşmesinden rahatsız olduğunu belirtti. Burak’ın Lille’e transferinin sekteye uğrayabileceği belirtildi.

Lille o güne kadar kulüp tarihinin en pahalı oyuncusu olan Yusuf Yazıcı’ya 2 milyon euro net ücret ödüyor. Vergiler düşüldüğünde ise Yusuf’un cebine 1.1 milyon euro gibi bir rakam giriyor. Geçen sezon Burak Yılmaz’ın rolünü üstlenen Loic Remy’ye ise Lille, 1.7 milyon euro ödüyordu. Fransız golcünün cebine 1 milyon euro’dan az bir rakam giriyordu. Sergen Yalçın’ın açıkladığına göre Burak Yılmaz kalsaydı Beşiktaş’tan 2.7 milyon euro kazanacaktı.

>