Bu sezon küme düşme olacak mı?

Bu+sezon+k%C3%BCme+d%C3%BC%C5%9Fme+olacak+m%C4%B1?
ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir bu sezon küme düşmenin kaldırımayacağını açıklarken, 'Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsın' dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Milliyet yazarlarından Attila Gökçe'ye konuştu. Özdemir bu sezon liglerde küme düşmenin uygulanacağını açıkladı.
 
"Hiç kimse aklına bile getirmesin" diyen başkan, "Bu ligleirn statüsü, oyunun kuralları var. Geçen sezonun sonunda pandemi nedeniyle küme düşmenin durdurulması kararı bir iyi niyet örneğiydi. Ama bu yıl da düşmenin kaldırılması çok yanlış olur. Böyle yanlışlar yapmaya hakkımz yok. Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha niyi sonuçlar almaya çalışsınlar" dedi.
 
"Süper Lig zor şartlara rağmen hızla yürüyor. Bakın zirvede ve son sıralarda müthiş maçlar oynanıyor. Hem şampiyonşluk hem de ligde kalma mücadelesi için tüm kulüplerimize, değerli kanlara, teknik adamlarımıza ve futbolcu evlatlarımıza teşekkür borçluyuz."
 
TFF Başkanı Nihat Özdemir maç sonları sürekli tartışma konusu olan hakemler hakkında da açıklamalarda bulundu. Özdemir, "Unutulan bir şey var: Bu sezon üç hakemimiz, Cüneyt Çakır, Halil Umut Meler, Ali Palabıyık, Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla maç yönettiler. Cüneyt Çakır, UEFA'nın 18 elit hakemi arasındaki yerini korudu. Merkez Hakem Kurulumuz da hakemlerin sşu sıkışık ortamda en iyi, en doğru kararrlarla her türlü yorgunluğunu göze alarak maç yönetmesine, hafta içindeki eğitim toplantılarına önem veriyor. Onların sağlığı ve başarısı için çok duyarlı davranıyor. Hakemlerimize de teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Ntv Spor

>