Bu nedenle parayı değil de Fenerbahçe’yi seçti

Bu+nedenle+paray%C4%B1+de%C4%9Fil+de+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99yi+se%C3%A7ti
ABONE OL

İngiliz Football London’dan Chris Wheatley, Mesut Özil’in neden Fenerbahçe’yi tercih edeceğini madde madde açıkladı.

Avrupa futbolu: Özil futboldaki hemen hemen her onuru kazandı. Kanıtlayacak hiçbir şeyi yok. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde potansiyel olarak rekabet etmek, İstanbul'da yaşamakla birleştiğinde kendisini çekici bir teklif.

Ailesi: Eşi Amine Gülşe, Türk aktris. Amerika'ya girmek istediğine dair söylentiler olsa da, ülkesine dönme seçeneği daha cazip geliyor. Zaten Türkiye’de evlendiler. Bu da Fenerbahçe  bağlantısını bariz bir cazibe haline getiriyor.

Rahatlık: Özil, kendisine 'eve' gelmesi için yalvaran Fenerbahçe taraftarlarına hayranlık duyduğu biliniyor. Fenerbahçe’ye gider ve minimum etki yaratırsa çok az hata yapabilir. Oysa ABD’de yapılacak bir hata uzun vadeli mirasına zarar verebilir.

MESUT ÖZİL, PREMIER LİG’DE NELER NELER YAPTI

Premier Lig'e transfer olduğu 2013-14 sezonundan bu yana Arsenal formasıyla en fazla maça çıkan (184), asist yapan (54), şut pası veren (558), net gol pozisyonu hazırlayan (65) ve isabetli orta yapan (291) oyuncu Mesut Özil.

Acun’un uçağı ile Londra’ya gidip Arsenal’ı ikna edecek ekip

Fenerbahçe’nin Arsenal’la yapılacak Mesut Özil operasyonunda görev alacak ekip belli oldu… Londra’ya gidecek ekipte başkanlığı Kemal Danabaş üstlenecek. Yönetici olarak Selahattin Baki de ekipte yer alacak. Ayrıca Emre Belözoğlu’da operasyona dahil edilecek. Asıl sürpriz ise Acun Ilıcalı olacak. Gelen bilgilere göre İngiltere’de koronavirüsün yeni varyantı yüzünden yolculuk Ilıcalı’nın özel jetiyle yapılacak. Bu ekip Londra’da Mesut’un menajeri Erkut Söğüt ve abisi Mutlu Özil’le bir araya gelecek.

Yolculuk için planlama Salı gününe yapılmış durumda… iddia o ki, bu ekip Erzurum deplasmanına Ilıcalı’nın özel uçağıyla gidecek. Ardından İstanbul’a dönmeden Londra’ya uçacak. Burada Arsenal yöneticileri ile Mesut’un durumu masaya yatırılacak.  

Gelen bilgilere göre İngiliz ekibi adına toplantıda yönetici Josh Kroenke, avukat Tim Lewis yer alacak. İlginç şekilde İngiliz ekibinin sportif direktörü Edu ise görüşmelerde yer almayacak. Bu ise Arsenal’ın Mesut’tan mutlaka kurtulmak istediği şeklinde yorumlandı.

Mesut’un yanında Arsenal’dan istenecek diğer 3 oyuncu

Londra’ya çıkarma yapacak ve Arsenal’la Mesut Özil’in durumunu masaya yatıracak olan Fenerbahçe’nin transfer ekibinin sürpriz birkaç görüşme daha yapacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü… ekibin görüşeceği isimlerden birisinin Yunan stoper Sokratis ile Alman stoper Mustafi ve Brezilyalı sol açık Martinelli olacağı iddia edildi.

Sarı-lacivertlilerin sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan iki stoperden hangisine izin çıkarsa onu kadrosuna katmak için çalışacağı ayrıca bu sezon çok fazla forma şansı bulamayan sol açık Martinelli’nin kiralanması içinde görüşeceği iddia edildi.

>