Boksta hedef olimpiyat madalyası

Boksta+hedef+olimpiyat+madalyas%C4%B1
ABONE OL

Tokyo Olimpiyat Oyunları Kota Müsabakaları hazırlık süreci ve sporcularımızın son durumlarını değerlendiren, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, spor basınıyla İstanbul’da akşam yemeğinde bir araya geldi.

Milli boksörlerimiz olimpiyat kota müsabakalarına odaklandı. Hedef; takım halinde Tokyo vizesi alıp, oyunlarda altın madalya mücadelesi vermek. Hazırlıkları değerlendiren Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç "Tokyo'da Türkiye adına en başarılı branşlardan biri olacağız" dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, kadın ve erkek milli takım sporcularının kamp çalışmalarını yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi. Yönetim kurulumuz 7/24 çalışarak hazırlıklarımızı yapıyoruz dedi.
Başkan Gözgeç, "2020 yılı tüm branşlarda olduğu gibi boksta da maalesef Covid-19'un etkisi altında geçti. Bizim bu yılın başlangıcında ana hedefimiz Avrupa ve dünya kota müsabakalarında başarılı olup, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılabileceğimiz en fazla sporcuyla katılarak ülkemize madalyalar kazandırmaktı" dedi.

 

 

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları'nın, İngiltere'nin başkenti Londra'da 14-24 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanıyordu. Ancak Kovid-19 nedeniyle 16 Mart'ta oynanan müsabakaların ardından müsabakalar durduruldu. Son açıklamalara göre Avrupa kota müsabakalarının 2021 yılı 22-26 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Londra'da yapılan müsabakalarda erkekler 52 kilogram sporcumuz Batuhan Çiftçi, Tokyo Olimpiyat Oyunları için vize aldı. Erkekler 57 kilogram sporcumuz dışında tüm sporcularımız müsabakalara kaldığı yerden devam edecek" diye konuştu.

 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç,”Dünyanın en genç takımı bizim takım" dedi.

Gerçekten ses getiren bir milli takımımız var. Dünyanın en genç takımı bizim takım. Ben ve yönetimim sporcularımıza ve teknik kadromuza güveniyoruz. Sizlerin aracılığı ile kamuoyuna şunu belirtmek isterim, Türk  boksu eski günlerine dönmüştür, bunu birlikte başardık.Bu başarıda bizleri yalnız bırakmayan  başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Genel Müdürümüze sizlerin aracılığı ile teşekkür ediyorum dedi.

Kaynak: YILMAZ ŞENOL

>