Beşiktaş'tan 8 transfer çalımı

Beşiktaş, sezon başında ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray'a 8 transferde çalım atmayı başardı.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99tan+8+transfer+%C3%A7al%C4%B1m%C4%B1
ABONE OL
Beşiktaş bu sezon yaptığı 12 transferden 8’inde (Kenan Karaman, Alex Teixeira, Salih Uçan, Mert Günok, Ghezzal, Rosier, Umut Meraş ve Batshuayi) ezeli rakipleriyle mücadeleye girdi. Pjanic başta olmak üzere 4 transferi (Montero, Can, Mehmet Topal ve Pjanic) ise rakiplerini ruhu duymadan bitirdi.  
 
Beşiktaş özellikle Galatasaray ile 6 oyuncunun transferinde karşı karşıya geldi. 5’ini (Alex Teixeira, Salih Uçan, Mert Günok, Ghezzal ve Rosier) bitirdi. Gedson’u ise Galatasaray’ın almasını engelledi. 
 
En fazla takımla Kenan Karaman için yarıştı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un haricinde Sivasspor’la da milli oyuncu için çekişti. Ancak işi bitirdi. 
 
Siyah-beyazlılar Umut Meraş için Trabzonspor, Batshuayi için de Fenerbahçe’yle girdikleri rekabetten başarıyla ayrıldı. 
 
Ghezzal ve Rosier için Galatasaray’ın çıktığı rakamların çok çok altına iki yıldızı elinde tutan Beşiktaş; Alex’i Şampiyonlar Ligi, Salih ve Mert’i ise Sergen Yalçın sayesinde kadrosuna katmayı başardı. 
 
Beşiktaş’ın sonradan yarışa girip işi bitirdiği isimse Batshuayi oldu. Belçikalı oyuncuyla Fenerbahçe daha önce temas kurmasına rağmen siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligi’nin varlığı sayesinde Batsman’a siyah-beyazlı formayı giydirdi. 
 
Bu arada N’Koudou hem Batshuayi, Tosic ise Pjanic transferinde çok etkili oldu. 
>