Beşiktaş'ta yaşanan sakatlıkların sebebi ne?

Beşiktaş'ta Borussia Dortmund, Adana Demirspor ve Altay maçlarının ardından üst üste yaşanan sakatlıklar sebebiyle kadrodaki oyuncu sayısı azaldı. Peki Beşiktaş'ta yaşanan sakatlıkların sebebi ne?

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+ya%C5%9Fanan+sakatl%C4%B1klar%C4%B1n+sebebi+ne?
ABONE OL
Beşiktaş'ta üst üste gelen sakatlıkların en büyük nedeni Şampiyonlar Ligi temposu. Siyah-beyazlılar, karşılaşma öncesi kondisyon antrenmanlarının dozajını en üst seviyeye çekti. Takım rekor kırıp 115 km koştu ama 10 gün sonra sakatların sayısı 14'e yükseldi. 
 
Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Vodafone Park ve Nevzat Demir Tesisleri'nin zeminin sıkıntılı olduğu belirtilse de sakatlıkların tek sebebi bu değil. 15 Eylül'de Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçına Vida, Alex, N'Koudou ve milli takımda sakatlık yaşayan Umut Meraş'tan yoksun çıkan Beşiktaş, 25 Eylül'e ise 14 sakatlıkla uyandı.
 
10 günde bu kadar sakatlık yaşanmasının başlıca sebeplerinden biri Borussia Dortmund maçı öncesi yüksek tempo için takıma yapılan yükleme oldu.
 
Süper Lig'de ilk 4 hafta 107 km koşu mesafesi ortalamasıyla oynayan siyah-beyazlılar, Dortmund'a karşı 115 km koşarken 3 gün sonra Antalya karşısında da 112 km mesafe alarak ortalamasının üzerine çıktı. Özellikle Şampiyonlar Ligi maçı sonrası 9 günde çıktığı 3 karşılaşmada yeterli dinlenme sağlanamadı. Yüklemenin etkisi de zeminin bozukluğu ile birleşince 10 günde 10 futbolcu sakatlık yaşadı.
 
SAKATLIKLARI SEBEBİ ANTRENMAN SAHALARI MI?
 
Beşiktaş'ta üst üste gelen sakatlıklar sonrası Vodafone Park'ın zemini sorgulanırken yönetimle çim firması arasında toplantılar devam ediyor. Firmanın zemini milli arada düzelteceğini taahhüt ettiği belirtildi.
 
YÖNETİM VE TEKNİK HEYET TOPLANIYOR
 
Yönetimin teknik heyetle bir araya gelerek son durumu değerlendireceği ve sakatlıklara yönelik bilimsel çalışma yapılacağı kaydedildi.
 
EN ÖNEMLİ GERİ DÖNÜŞ BATSHUAYI
 
Kadro kurmakta zorlanan siyah-beyazlılara Michy Batshuayi'nin iyileşmesi teselli oldu. Altay maçında sakatlanan Oğuzhan Özyakup, Salih Uçan ve Kenan Karaman da Ajax maçının kadrosuna alındı.
 
>