Beşiktaş'ta transfer hareketliliği! Sağ kanat güçleniyor

Beşiktaş transfer haberi... Siyah-beyazlıların Slovakya’nın FC Senica takımında forma giyen 2000 doğumlu Endonezyalı Egy Maulana Vikri için girişimde bulunduğu iddia edildi.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+transfer+hareketlili%C4%9Fi%21;+Sa%C4%9F+kanat+g%C3%BC%C3%A7leniyor
ABONE OL
Beşiktaş'ta transfer hareketliliği başladı. Mayıs ayı yaklaştıkça transfer dedikodularının ardı arkası kesilmiyor… her ülkeden, dünyanın her yerinden ilginç farklı, dikkat çekici transfer haberleri gündeme geliyor. Bunlardan belki de en ilginci, dikkat çekici olanı Endonezya’dan geldi.
 
Yerel Tribun Jambi gazetesine göre siyah-beyazlılar hali hazırda Slovakya’nın FC Senica takımında forma giyen 2000 doğumlu Endonezyalı Egy Maulana Vikri için temaslarda bulundu. 20 Ocak’ta Polonya’nın Lechia takımından Senica’ya transfer olduktan sonra iyi bir sezon geçiren sol ayaklı sağ kanat oyuncusu için devreye girdi.
 
KULÜBÜ MALİ KRİZDE
 
Beşiktaş’ın avantajı ise Senica’nın içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle oyuncularının bedelsiz olarak ayrılmak için FIFA’ya başvurması oldu. 
 
ÇEBİ RAPOR HAZIRLAMIŞTI
 
Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman yönetiminde asbaşkanlık yaptığı dönemde; Hindu-Çin'deki Müslüman ülkeler pazarına açılmakla ilgili bir rapor hazırlamıştı. Hatta o dönemde bir dizi görüşmelerde de bulunulmuştu. Çebi’nin hazırlattığı raporda; futbol için yılda 300 milyon dolar'lık (forma almak, kulüp üyesi olmak, maçlarını izlemek için kulüplerin sunduğu yayın paketlerinden yaralanmak vb...) harcama yapan ve bunun büyük çoğunluğunu İngiliz kulüplerine aktaran bu pazardan pay kapmak için yapılması gerekenler yer alıyordu.
 
PANDEMİ BÜYÜK PLANI BOZDU
 
Ancak o dönemde önce Çebi ile Orman arasına kara kedi girdi. Daha sonra pandemi patladı. Eğer pandamı olmasaydı, Orman’ın amacı 2020’de Beşiktaş’ı Endonezya ve Malezya’dan oluşan bir maç programı yapmaktı. Hatta o dönemde Hindu-Çin'deki Müslüman ülkelerden birisinden reklam amaçlı bir oyuncu transfer edileceği iddia edilmişti.
 
TERİM ONAYLAMADI, GALATASARAY VAZGEÇTİ
 
Aynı Pazar, Galatasaray’ın da gündemindeydi. Fatih Terim onaylamadığı için sarı-kırmızılılar Endonezya’da yapılacak maçlar için bu ülkeye gitmekten son anda vazgeçmişti.