Beşiktaş’ta sakatların son durumu

Sakatlık felaketiyle baş etmeye çalışan Beşiktaş'ta oyuncuların son durumu merak ediliyor.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+sakatlar%C4%B1n+son+durumu
ABONE OL
Şampiyonlar Ligi’nde Salı günü Ajax’a konuk olacak Beşiktaş daha sonra milli maç arasından önce Sivasspor’la karşılaşacak. Ajax maçında herhangi bir sakatlık olmazsa Sivasspor maçında 10 ciddi sakatlığı ve 4 hafif sakatlığı olan oyuncunun sahada olması büyük risk taşıyor. Beklenti ise tüm sakatların milli ardan sonra dönmesi.
 
Beşiktaş’ta sakatların son durum ise şöyle:
 
* Montero: COVDI-19 testi pozitif çıkan Montero’nun karantinası milli arada tamamlanacak. 
 
* Vida: Ayak iç adale grubunda ve taban altı bağ dokusunda (plantar fasia) ödem ve zorlanma tespit edildi. Ajax dışında Sivasspor maçında da yok.
 
* Alex Teixeira:  Sergen, “Alex Teixeira oynamak istedi. Birlikte karar verdik” demişti. Ancak Brezilyalı en son resmi maçına geçen yıl Aralık ayında çıktı. Kamp yemedi. uyluk arka adalesinde ise gerilme yaşadı. Milli arada dönmesi hayal ediliyor.
 
* Welinton: Uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor.
 
* Ghezzal: Uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor.
 
* Necip Uysal: Diz eklem kapsülünde ve iç yan bağında zorlanma ve yumuşak doku travması tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor.
 
* Mehmet Topal: Uyluk iç adalesinde (adduktor longus) kanama ve kısmi yırtık tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor.
 
* Pjanic: Uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor.
 
* Atiba: Uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor. ?
 
* Larin: Uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi bekleniyor. ?
 
* N’Koudou: Sağ ayak bileğine aldığı darbe sonrası ayak bileğinde kapsüler zorlanma ile yumuşak doku travması (kontüzyon) tespit edildi. Milli aradan sonra dönmesi şüpheli.
 
* Batshuayi:  İç yan bağında gerilme ve ödem tespit edildi. Ancak Ajax maçında forma giymek istediği için Amsterdam’a götürüldü.
 
* Kenan: Parmağında kırık (2. Proksimal falanks) tespit edildi. Özel bir bandajla oynayabilir.
 
* Oğuzhan Özyakup: Adale sakatlığı yaşadı. Ancak durumu ciddi değil. Amsterdam’a götürüldü.
 
* Salih Uçan da Adana Demirspor maçında sakatlandı. Sakatlığı ciddi olmadığı için Ajax maçı için Amsterdam’a götürüldü.
>