Beşiktaş’ta kur hesabı! Sörloth yerine Arnavut futbolcu

Sörloth transferini neredeyse bitiren Beşiktaş’ta kur nedeniyle Norveçli futbolcunun fiyatının artmasından endişe ediliyor. Bu nedenle Başkan Ahmet Nur Çebi, Ceyhun Kazancı ve teknik direktör Valerien Ismael’in yaptığı toplantıda Sörloth’un yerine yeni bir isim gündeme geldi.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+kur+hesab%C4%B1%21;+S%C3%B6rloth+yerine+Arnavut+futbolcu
ABONE OL

Beşiktaş Sörloth transferinde sona yaklaştı. Sörloth, Beşiktaş’a “evet” dedi, siyah-beyazlı formayı giymeye hazır olduğunu söyledi ancak bir sorun var. Beşiktaş’ın transfer için acelesi olsa da Norveçli oyuncu için ortada dolaşan rakamlar çok yüksek. Bir de kurun yeniden kafasını yukarı doğru kaldırması Başkan Ahmet Nur Çebi’yi tedirgin etti.

İlk günden beri konuşulan “oyuncu 10 milyon euro olmadan bulmamız gerek” sözü Çebi/Kazancı/Ismael toplantısında gündeme geldi.

Başkan Çebi, “yok mu Sörloth olabilecek bir genç” diye sordu. Kazancı “uzun listede var” dedi. Ismael de daha önce çalıştığı Avusturya Ligi’nde bu sezon 23 maçta 15 gol ve 2 asistle oynayan Giacomo Vrioni’den bahsetti.

23 yaşındaki Arnavut asıllı oyuncunun Sörloth gibi uzun boylu (1.88), Norveçli golcü gibi sol ayaklı ve onun gibi yetenekli olduğundan bahsetti. Çebi çok güvendiği Ismael’in bahsettiği oyuncu için hazırlanan raporu görmek istediğini söyledi.

Juventus, Vrioni’yi 20202de Sampdoria U-23 takımından 4 milyon euro ödeyerek A takıma aldı. Bu sezon ise Avusturya’nın Tirol takımına kiraladı.