Beşiktaş'ı bekleyen rakipler

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99%C4%B1+bekleyen+rakipler
ABONE OL

Beşiktaş, Trabzonspor'un ceza alması nedeniyle ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. Siyah beyazlıların Avrupa yolunda karşısına çıkacak muhtemel rakipleri de belli oldu.

Trabzonspor’un aldığı ceza CAS’tan dönüne Beşiktaş’a, Şampiyonlar Ligi'nin kapısı açıldı… siyah-beyazlıların önceki yıllardan topladığı 54.000 puan Şampiyonlar Ligi yarışında ciddi bir avantaj olarak öne çıktı.
 
Siyah-beyazlıların ikinci ön elemedeki rakibi 10 Ağustos’ta belli olacak tek maç üzerinden oynanacak karşılaşma ise 25 ya da 26 Ağustos’ta oynanacak. Beşiktaş bu turda seri başı olacağı için Hollanda’dan AZ, Yunanistan’dan PAOK ya da Hırvatistan’dan Lokomotiva takımlarından birisiyle eşleşecek. 
 
PAOK: 
 
Trabzonspor kabul edilseydi seri başı olarak kalacak PAOK 21.000 puanla bu şansını kaybetti… Beşiktaş’ın başına en fazla dert açabilecek takım olarak öne çıktı. Yunan ekibini Portekizli Abel Ferreira çalıştırıyor. Olympiakos’un ardından ikinci olan PAOK’un gol silahı Polonyalı Swiderski, asist silahı ise Josip Misic.  
 
AZ
 
Hollanda Ligi pandemi nedeniyle iptal edilince, Ajax’la (56) aynı puanda olmasına rağmen ikinci kabul edildi. Arne Slot tarafından çalıştırılan AZ’nin gol (14) ve asist (8) silahı 2001 doğumlu Byron Boadu. Idrissi ve Koopmeiners de önemli oyuncuları.    
 
Lokomotiva:
 
Dinamo Zagreb’in ardından Hırvatistan Ligini ikinci sırada bitiren Lokomotiva’yı, Goran Tomic çalıştırıyor. Hırvat futbol tarihinde hiç bir başarısı yok. 106 yılık kulüp tarihinde 4’üncü kez Avrupa Kupalarına katılacaklar. Kanat oyuncusu Kastrati ile 10 numarası Tolic (11) takımın en golcü isimleri oldu. 
 
3. ön elemede Benfica, Dinamo Kiev müjdesi
 
Beşiktaş ikinci ön eleme turunu geçerse yoluna 3’üncü ön eleme turundan devam edecek. Bu turun ilk maçları ise ligin başladığı 11 Eylül’ün hafta arasında olacak. 15-16 Eylül tarihinde oynanacak. Beşiktaş 3’üncü ön eleme turunda da 54.000 puanı sayesinde seri başı olacak. Kendisiyle beraber alttan gelecek 3 takımın yanı sıra Rennes, Krasnodar, Benfica, Gent ve D.Kiev’le kuraya girecek. Beşiktaş bu turda, kendisiyle beraber alttan gelmesi muhtemel Plzen (34.000) ve Rapid Wien’in (22.000) yanı sıra  Rennes ya da Krasnodar ile eşleşecek. Benfica, D.Kiev ya da Gent, siyah-beyazlıların rakipleri arasında olmayacak. Ancak siyah-beyazlılar play-off turunda Benfica ya da Dinamı Kiev’den birisi elenmezse seri başı olamayacak. Play-off maçlarının kurası 1 Eylül’de çekilecek. Bu tur diğer turların aksine iki maç üzerinden oynanacak. Maçlar 22-23 Eylül ve 29-30 Eylül arasında yapılacak. Siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligine kalmayı başarırsa yaklaşık 27 milyon euro’luk bir gelir elde edecek. 
 
Beşiktaş o unvanı Başakşehir'in elinden alacak
 
Beşiktaş, Süper Lig’de bir geleceği bozacak… son şampiyonun ligin açılış maçını oynama adetini Başakşehir’in elinden alacak. 11 Eylül Cuma günü ligin ilk karşılaşmasına çıkacak. Beşiktaş’ın ligin ilk maçına çıkmasının nedeni ise 15-16 Eylül’de oynanacak Şampiyonlar Ligi 3’üncü ön eleme maçının tarihi. 
 
Sergen Yalçın: Kampın erken başlamasına gerek yok
 
Şampiyonlar Ligi maçlarına 25-26 Ağustos’ta başlayacak Beşiktaş’ta, idmanlara erken başlanmasına Sergen Yalçın’dan onay çıkmadı. Başarılı teknik adam birkaç gün önce başlamanın kendilerine hiçbir şey kazandırmayacağını söyledi. Oyuncuların fiziki olmasından çok psikolojik bir savaştan çıktıklarını anlattı. Bu yüzden kampında belirlenen tarihte başlamasını istedi. Sadece transferlerin bitirilmesini istedi.  
>