Beşiktaş’a Simy müjdesi!

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+Simy+m%C3%BCjdesi%21;+
ABONE OL

Beşiktaş, Serie A’da 34 maçta 19 gol ve 2 asistle oynayan Simy için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Irkçılık yüzünden Çizme'den ayrılmaya karar veren 1.98’lik dev Nijeryalının bonservis bedelinin çok düşük olması siyah-beyazlıları daha çok heveslendiriyor.

Serie A’da 34 maçta 19 gol ve 2 asistle oynayan Simy, başta İtalyan takımları olmak üzere pek çok önemli takımın transfer listesinde ön sıralarda yer alıyor… ancak Beşiktaş’ın avantajı gelecek sezon büyük ihtimalle Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olması. Ayrıca Türkiye’de ırkçılığın olmaması. 1.98’lik dev Nijeryalı Bologna maçında gol attığı için Instagram hesabına gelen, ‘Hıyarcıklı veba Nijerya'da yayılmalı, çingene oğlunun pankreas kanserinden ölmesinden zevk alırım’ yazması yüzünden İtalya’dan ayrılacak.
 
Genoa’nın bu nedenle şansı az. Fransa’ya ya da Belçika’ya gidebilir. Ancak o ligler yerine Beşiktaş’ın oyuncusu olabilir. Beşiktaş’ın Simy konusunda bir başka şansı ise bonservis bedelinin çok düşük olması. 2016’da kulübü Crotone’ye 800 bin Euro’ya transfer oldu. Eğer Crotone düşmüş olmasaydı, istediği rakamı isteyebilirdi. Ancak Serie B’ye düştüğü için Crorone, Simy için sadece sözleşmesinde yazılı olduğu gibi ödediği bonservis bedelinin 2 katı olan 1.6 milyon euro’yu isteyebiliyor. Beşiktaş ise bu rakamı ödemeye çoktan hazır. Tek sıkıntı Simy’nin ikna edilme süreci.
>