Beşiktaş'a Mbaye Niang'ı yazdılar

Fransa'dan L'equipe gazetesi, Beşiktaş'ın Rennes forması giyen Mbaye Niang ile ilgilendiğini yazdı.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+Mbaye+Niang%E2%80%99%C4%B1+yazd%C4%B1lar
ABONE OL
Beşiktaş’ın scout ekibi 10 Mayıs’ta Sergen Yalçın’ın önüne bir scout raporu koydu. Masada Yalçın’In gözüne çarpan ilk isim Mbaye Niang oldu.
 
Son olarak 1.5 milyon euro kiralama ve satın alma opsiyonu ile Suudi Arabistan’ın Al Ahli takımına gönderilen 26 yaşındaki Senegalli golcü için girişimlerde son aşamaya gelindi.
 
Al Ahli’de Rumen teknik adam Regechampf ile çalışmak istemediği için kadro dışı bırakılan Niang için bonservisini elinde bulunduran Rennes ile temas kuruldu.
 
Bugun ise dünyanın en ciddi spor gazetelerinden L’Equioe, “Al-Ahli’ye kiralanan 26 yaşındaki Senegalli forvet, iki yıllık sözleşmesine rağmen Rennes'de kalmayacak. FC Porto, Beşiktaş ve Krasnodar onu bekliyor” haberini yaptı. Beşiktaşlıları heyecanlandırdı.
 
Eski AC Milan oyuncusu yılda brüt 3.5 milyon euro net kazanıyor. Takımda kalırsa 7 milyon Euro zarara neden olacak. Ancak serbest bırakılması için görüşmeler devam ediyor. Rennes, neredeyse sembolik bir tazminat karşılığında onu serbest bırakmayı taahhüt etti. Bu yüzden Niang’ı ikna etmeyi başaran takıma herhangi bir zorluk çıkarılmayacak.
 
Portekiz'de ve özellikle FC Porto'da Niang’ın ilgisini çekiyor. Türkiye'den Beşiktaş da sahada. Türk şampiyonu parasal konularda hassas. Aynı şey Krasnodar için geçerli değil.  Rus kulübü finansal olarak en güçlü aday.
>