Beşiktaş’a geliyor! Romain Saiss’in özellikleri ne?

Beşiktaş’ın gündemindeki Romain Saiss, Faslı Maldini olarak anılıyor. Başarılı savunmacı, özellikleriyle bu lakabı hak ediyor.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+geliyor%21;+Romain+Saiss%E2%80%99in+%C3%B6zellikleri+ne?
ABONE OL

PFSA’nın Scout eğitmeni Rutger van Ham, Beşiktaş’ın almayı hedeflediği Romain Saiss’le ilgili değerlendirmede bulundu. Van Ham’ın Faslı futbolcu hakkındaki notları şöyle:

Faslı Maldini denmesinin nedeni tutarlı, güvenilir ve dayanıklı olması. Sahada harika bir lider. Yoğunluk ve saldırganlıkla rolünü üstleniyor. Takım arkadaşlarının izleyeceği tonu belirliyor. İkili mücadelelerde aceleci davranıp sabit bir oranda başarılı oluyor.

Her zaman fiziksel olarak kendisini rakiplerine empoze etmeye ve onlar için hayatı mümkün olduğunca zorlaştırmaya çalışıyor. Asla geri adım atmıyor.

Rakipler geriye kaçtığında veya arkadan koştuğunda buna izin vermiyor. Farkındalığı, tepki süresi ve çevre kontrolü, yakındaki tehditlere karşı uyanık olması en önemli özellikleri Bir takım arkadaşının desteğe ihtiyacı varsa, kontra müdahaleye ihtiyaç duyuyorsa veya bir koşucu orta sahadan kurtulduysa, iyi hızı ve oyunu sesli okumasının bir kombinasyonu nedeniyle özverili en doğru hamleyi yapmayı başarıyor.

Tipik olarak hafif çömelmiş bir duruşla tehlikeyle başa çıkmak için en doğru pozisyonu alabiliyor. Doğrudan rakiple karşı karşıya kalmaktan kendini kurtarıyor.

Hava toplantında korkusuz ve başarılı. Bir diğer önemli özelliği.