Beşiktaş, kötü gidişin sorumlusunu arıyor

Be%C5%9Fikta%C5%9F,+k%C3%B6t%C3%BC+gidi%C5%9Fin+sorumlusunu+ar%C4%B1yor
ABONE OL

Beşiktaş’ta kötü gidişin sorumlusu aranıyor. Taraftarın okları yönetime çevrilmiş durumda. Peki kimin ne kadar suçu var?

Ahmet Nur Çebi ve yönetimi

* Maçı çevirebilecek yıldızlar yerine, sıradan isimler transfer edildi. Beklenen transferler yerine günü kurtaracak oyuncular alındı. İstenmeyen oyuncular gönderilemedi.  

Sergen Yalçın

* Sistemi değiştireceğin söyledi. Sadece pas yapan, kaleye gidemeyen bir takım ortaya çıktı. Zevk vermiyor. Beşiktaş’tan hücum futbolu bekleyenler, defansın oyun ile can sıkıcı 90 dakikalar izliyor. Siyah-beyazlılar korku salmıyor.

Futbolcular

* Yetenekleri bu kadar. Ellerinden geleni yapıyorlar ama bal yapmayan arı gibiler. Bundan fazlasını beklemek hata. Zaten yönetimden taraftara herkes bunu onlara hissettiriyor.

BEŞİKTAŞ’TA GÜNDEMDE SEÇİM YOK AMA DEDİKODULAR BAŞLADI…

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi’nin başkan seçilmesinin üzerinden henüz 1 yıl geçmedi… ancak camia içinde büyük tepkiler var. Gündemde Galatasaray’daki gibi bir seçim yok ama dedikodular dolaşmaya başladı. Onlardan birisi de Fikret Orman’ın seçim kararı almadan önce Tuncay Özilhan’ı yanına çekmek olduğu iddiası.

Ancak o dönemde Orman’ın yanında yer almayan Özilhan’ın Çebi’nin görev süresi tamamlandığında adaylığını koymayı düşünüyor. Planlarını bile hazırladı. Ancak iddialara göre eğer Çebi dayanamaz ve erken seçim derse Özilhan aday olacak.

Bu arada Çebi’nin dayanamaması ve erken seçim kararı alması durumunda aday olmaya hazırlanan bir başka ismin de Ali Gültiken olduğu konuşuluyor.

Ancak daha önce Gültekin’in Özilhan’a, “Siz başkan olun, futbolun yönetimini bana bırakın” teklifi yaptığı da konuşuluyor.

KAFA KARIŞTIRAN STOPER WELLINGTON

Welington (318), Başakşehirli Epureanu’dan (337) sonra en fazla pas yapan isim oldu. Aynı şekilde Moldovalı (272) oyuncudan sonra (271) en faza başarılı pas yapan isim oldu. Beşiktaş’ın en fazla top uzaklaştıran (5) ismi olan Wellington aynı zamanda en fazla şut engelleyen (5) isim olarak da dikkat çekiyor. Ancak Brezilyalı, en fazla top çalan (8’nci) oyuncu olurken, sadece 1 top kapmasıyla dikkat çekiyor. 

ADEMI İÇİN BASEL, TRABZONSPOR’DAN 5.5 MİLYON EURO İSTEMİŞTİ

Fenerbahçe’ye transfer olan Kemal Ademi’ye ilk teklifin Trabzonspor tarafından yapıldığı ortaya çıktı… Sörloth’un takımdan ayrılma ihtimali doğduğu dönemde bordo-mavili yönetimin geçen sezon Basel formasıyla 2 maçta Trabzonspor’a rakip olan Kosova asıllı İsviçreli oyuncu için kapıyı çaldığı bildirildi. Ancak Basel’in istediği 5.5 milyon euro’luk bonservis bedeli nedeniyle görüşmelerin kesildiği öğrenildi.

>