Beşiktaş Haberleri I Beşiktaş’ta Sörloth tamam! Sıra Leipzig’de ikna etmekte

Beşiktaş, Alexander Sörloth’u transfer için ikna etti. Sportif direktör Ceyhun Kazancı Norveçli oyununun menajeriyle görüşme yaptı. Sıra siyah beyazlı kulübün birkaç teklifini reddeden Alman ekibi ikna etme aşamasına geldi. İşte yaşanan tüm gelişmeler…

Be%C5%9Fikta%C5%9F+Haberleri+I+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99ta+S%C3%B6rloth+tamam%21;+S%C4%B1ra+Leipzig%E2%80%99de+ikna+etmekte
ABONE OL

Sörloth tarafı tamam… Ancak Leipzig tarafıyla henüz bir görüşme yok. Beşiktaş’ta sportif direktör Ceyhun Kazancı, Norveçli golcünün menajeriyle bir görüşme yaptı. İki taraf rakamlar, sözleşme süresi, bonuslar konusunda anlaştı. Kazancı, Sörloth’un menajeri ile görüşmeyi Leipzig’den aldığı özel izinle yaptı.

Norveçli oyuncu Beşiktaş’a gelmeyi kabul etti. Ancak kendisini 20 milyon Euro bağlayan Leipzig’in amacı da parasını kurtarmak. Alman ekibi Sociedad’a Sörloth’u 16 milyon Euro’luk satın alma bedeline gönderdi. Leipzig Beşiktaş’ın şimdiye kadar yaptığı birkaç teklifi geri çevirdi.

* 1+1 yıllık iki dönemlik kiralama teklifi.

* Opsiyonsuz 2 yılda toplam 4 milyon Euro’luk kiralama bedeli. Sonunda 6 milyon Euro’luk kesin satın alma şartı.

* 6 milyon Euro’ya Sörloth’un haklarının yüzde 50’si.

* Yılda 2.75 milyon Euro’dan 4 yılda 11 milyon euro’luk bonservisini alma teklifi.

Alman ekibi kiralamak istemiyor. Kesin satın alma opsiyonu olsa da sıcak bakmıyor. 10 milyon Euro’nun altında bir rakama evet demiyor. Ayrıca uzun vadelere yayılmış ödeme takvimini de düşünmüyor. Bu yüzden Kazancı’nın işi hiç kolay değil.