Beşiktaş haberleri | Beşiktaş aradığını çok uzaklarda buldu! Endonezyalı sağ kanat

Transfer çalışmalarına harıl harıl devam eden siyah beyazlılar sağ kanat için Endonezyalı Egy Maulana Vikri’yi gözüne kestirdi. 22 yaşındaki oyuncu, Slovakya’nın FC Senica takımında top koşturuyor.

Be%C5%9Fikta%C5%9F+haberleri+|+Be%C5%9Fikta%C5%9F+arad%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+%C3%A7ok+uzaklarda+buldu%21;+Endonezyal%C4%B1+sa%C4%9F+kanat
ABONE OL
1 / 6

Yerel Tribun Jambi gazetesine göre siyah-beyazlılar hali hazırda Slovakya’nın FC Senica takımında forma giyen 2000 doğumlu Endonezyalı Egy Maulana Vikri için temaslarda bulundu. 20 Ocak’ta Polonya’nın Lechia takımından Senica’ya transfer olduktan sonra iyi bir sezon geçiren sol ayaklı sağ kanat oyuncusu için devreye girdi.

2 / 6

KULÜBÜ MALİ KRİZDE

Beşiktaş’ın avantajı ise Senica’nın içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle oyuncularının bedelsiz olarak ayrılmak için FIFA’ya başvurması oldu.

3 / 6

ÇEBİ RAPOR HAZIRLAMIŞTI

Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman yönetiminde asbaşkanlık yaptığı dönemde; Hindu-Çin'deki Müslüman ülkeler pazarına açılmakla ilgili bir rapor hazırlamıştı. Hatta o dönemde bir dizi görüşmelerde de bulunulmuştu. Çebi’nin hazırlattığı raporda; futbol için yılda 300 milyon dolar'lık (forma almak, kulüp üyesi olmak, maçlarını izlemek için kulüplerin sunduğu yayın paketlerinden yaralanmak vb...) harcama yapan ve bunun büyük çoğunluğunu İngiliz kulüplerine aktaran bu pazardan pay kapmak için yapılması gerekenler yer alıyordu.

4 / 6

PANDEMİ BÜYÜK PLANI BOZDU

Ancak o dönemde önce Çebi ile Orman arasına kara kedi girdi. Daha sonra pandemi patladı. Eğer pandemi olmasaydı, Orman’ın amacı 2020’de Beşiktaş’a Endonezya ve Malezya’dan oluşan bir maç programı yapmaktı. Hatta o dönemde Hindu-Çin'deki Müslüman ülkelerden birisinden reklam amaçlı bir oyuncu transfer edileceği iddia edilmişti.

5 / 6

6 / 6