Beşiktaş derbisi öncesi Fenerbahçe'de deprem! 2 futbolcu yok

Süper Lig'in 36. haftasında Beşiktaş derbisine çıkacak olan Fenerbahçe, sakatlığı devam eden Kim Min-Jae'nin ülkesi Güney Kore’ye gitmesine karar verildiğini açıkladı. Sarı Lacivertliler, Arda Güler'in de sağ acetabulum ve iliak kemik bölgesinde yaygın stres reaksiyonu ile ödem ve iliopsoas kas tendon bileşkesinde zorlanma-tendinit bulguları saptandığını duyurdu.

Be%C5%9Fikta%C5%9F+derbisi+%C3%B6ncesi+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+deprem%21;+2+futbolcu+yok
ABONE OL
 
Süper Lig'de 11 maçlık yenilmezlik, 7 maçlık galibiyet serisi yakalayan ve 36. haftada derbide Beşiktaş 'a konuk olacak olan Fenerbahçe 'de son dakika gelişmesi... Sarı Lacivertliler, Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae ile genç yıldızı Arda Güler'in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Kanarya, sakatlığı devam eden Kim Min-Jae'nin tedavi için ülkesi Güney Kore'ye gideceğini, Arda Güler'in ise sağ acetabulum ve iliak kemik bölgesinde yaygın stres reaksiyonu ile ödem ve iliopsoas kas tendon bileşkesinde zorlanma-tendinit bulguları saptandığını duyurdu.
 
Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
Profesyonel futbolcularımızdan Kim Min-Jae’nin bir süredir devam eden sağ ayak talus kemiğindeki ağrı şikayeti nedeniyle ülkesi Güney Kore’ye gitmesine karar verilmiştir. Oyuncumuzun kesin durumu doktorlar arasında yapılacak konsültasyonlar neticesinde netlik kazanacaktır.
 
Genç oyuncumuz Arda Güler’in ise kalça kasık bölgesinde devam eden ağrıları nedeniyle pelvik bölgeye yönelik Acıbadem Altunizade Hastanesinde çekilen MR’ına göre sağ acetabulum ve iliak kemik bölgesinde yaygın stres reaksiyonu ile ödem ve iliopsoas kas tendon bileşkesinde zorlanma-tendinit bulguları saptanmıştır. Oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız.