Beşiktaş 4 milyon 550 bin euro boşa ödeyecek

Be%C5%9Fikta%C5%9F+4+milyon+550+bin+euro+bo%C5%9Fa+%C3%B6deyecek
ABONE OL

Rosier’in de açıklanmasıyla Beşiktaş’ın yabancı sayısı 17’ye yükseldi… bu durumda siyah-beyazlılar Douglas, Isimat-Mirin ve Lens’e lisans çıkarmayacak. 3 oyuncuyu da kadro dışı bırakacak. Eğer karşılıklı anlaşma olmazsa siyah-beyazlılar Isimat-Mirin için 1.3 milyon euro, Lens için 1.95 milyon euro ve Douglas içinde 800 bin euro artı 500 bin euro imza parası ödeyecek.

Siyah-beyazlılar hiç oynatamayacağı üç oyuncu için toplamda 4 milyon 550 bin euro ödemek zorunda kalacak.

LENS’İN MENAJERİ 200 BİN EURO UEFA ŞAMPİYONLUĞU PRİMİNİ BİLE İSTEDİ

Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan Jeremain Lens’le bile görüşme yapıldı… kendisine bu sezon ve gelecek sezon alacağı olan 2 milyon 750 bin euro’nun 750 bin euro’su teklif edildi. Geride kalan iki sezonda kendisine bonuslarla beraber yaklaşık 5 milyon euro ödendiği (4 milyon 550 bin euro nakit + 500 bin euro 35 maç ve fazlasını oynadığı ayrıca puanlardan gelen prim) hatırlatıldı.

Görüşmeye katlan Lens’in avukatı ise 2 milyon 750 bin euro + 200 bin euro’luk bonusun tamamının istediklerini, ancak bu şartlarda oyuncusunun ayrılacağını söyledi. Başkan Ahmet Nur Çebi’yi çıldırtan ise Lens’in menajerinin sözleşmede yazan 200 bin euro’luk UEFA şampiyonluğu priminde ısrarcı olması. Hollandalı oyuncunun menajeri görüşmede, “Takımınıza güvendiğiniz için sözleşmesine 200 bin euro daha yazdırdınız. Biz Beşiktaş’a inanıyoruz. UEFA’yı alabilirsiniz” dediği bildirildi.

BEŞİKTAŞ 1 MİLYON EURO VERDİ! DOUGLAS 2.5 MİLYON EURO İSTEDİ

Beşiktaş’ta ayrılığı sorun olan bir başka isim de Douglas… geldiğinden beri sakat olan Brezilyalı oyuncuya yılda 800 bin euro’dan 3 yılda 2.4 milyon euro ödenmesi gerekiyor. Ayrıca üzerine de 1.5 milyon euro’luk da imza parası. Toplamda 3.9 milyon euro alması gereken Douglas’a yönetim şimdiye kadar sadece 650 bin euro’luk ödeme yapabildi.

Oyuncunun Türkiye temsilcisi ile bir görüşme yapıldı. Kendisine 1 milyon euro verilerek sözleşmesini feshedilmesi teklif edildi. Oyuncunun sürekli sakat olduğu, kendisine hiç bakmadığı, ellerinde kanıt olduğu iddia edildi. FIFA’ya giderlerse uzun bir sürecin ardından Douglas’ın haksız çıkacağı belirtildi.

Douglas’ın Türkiye temsilcisi ise oyunusunun 1.5 yılda yaklaşık 2 milyon euro alması gerekirken sadece 650 bin euro aldığını söyledi. Geriye 3.3 milyon euro alacağı kaldığını söyledi. Anlaşabileceklerini ancak 1 milyon euro’ya bir ayrılığın söz konusu olmayacağını altını çizdi. 2.5 milyon euro istedi.  
 

>