Başkan Ali Koç kararlı! Mesut Özil’e kredi yok!

Fenerbahçe’nin kadro dışı kalan yıldızı Mesut Özil’in menajeri Erkut Söğüt, Başkan Ali Koç’la görüştü. Mesut’un Fenerbahçe’de kalma isteğine rağmen Ali Koç, “Kendisiyle olmayacağını anladık. İstediği yere gidebilir” diyerek karşılık verdi.

Ba%C5%9Fkan+Ali+Ko%C3%A7+kararl%C4%B1%21;+Mesut+%C3%96zil%E2%80%99e+kredi+yok%21;
ABONE OL
1 / 5

Erkut Söğüt, İstanbul’a gelerek Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la görüştü. Elmas’a, Kerem Aktürkoğlu için Lyon’un teklifini sundu. Koç’a ise Mesut konusunda düşüncelerini açtı.

2 / 5

Söğüt, Mesut için Koç’a, “Mesut çocukluk hayali olduğu için Fenerbahçe’ye geldi. Parayı hiç düşünmedi. Amacı burada kupalar, şampiyonluklar kazanmak. Bugün ayrılsa ABD’de, Körfez’de şu anda kazandığının en kötü ihtimalle iki katını verecek çok takım var. O ayrılmak istemiyor. Fenerbahçe sevgisi yüzünden kadro dışı bırakılma kararını FIFA’ya bile taşımadı” ifadelerini kullandı.

3 / 5

Ali Koç ise şöyle cevap verdi: “Ne Vitor’u ne İsmail hocayı kendisine beğendiremedik. Sürekli bir memnuniyetsizlik durumu. Bir de ticaretten kafasını kaldıramıyor. Gitme diyoruz. Gidiyor. Yapma diyoruz. Yapıyor.”

4 / 5

“Kendisiyle olmayacağını anladık. İstediği yere gidebilir. Kendisinden bonservis bedeli de istemiyoruz. Bu sezon söz verdiğimiz alacağı da ödeyeceğiz.”

5 / 5

İlk tur görüşme bu şekilde sonuçlandı. Söğüt ise görüşmeyle ilgili olarak; “Görüşmelerimiz devam edecek” diyerek kısa bir açıklama yaptı.