Başakşehir'in yıldızlarına hücum

Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir%E2%80%99in+y%C4%B1ld%C4%B1zlar%C4%B1na+h%C3%BCcum
ABONE OL

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Başakşehir'in yıldızları için büyük bir savaş başladı. İrfan Can Kahveci için hem Fenerbahçe hem Galatasaray mücadele ederken, Edin Visca için sarı-lacivertlilerin rakibi ise bu sefer Trabzonspor...

İşte Başakşehir'in yıldızlarının plana dahil olduğu Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un transfer planları:

İrfan Can, Onyekuru, Visca ve Muhammed gelince onlar gidecek

Galatasaray teknik dirketörü Fatih Terim transferini istediği isimler açıkladı… İrfan Can, Visca, Onyekuru ve Muhammed’i ısrarla istediğini söyledi.

Bu dört oyuncunun gelmesi durumunda Etebo, Belhanda, Emre Akbaba, Emre Kılınç, Babel, Arda Turan, Oğulcan, Sekidika, Falcao ve Diagne kullanılamaz hale gelecek.

Çünkü 4 oyuncunun da transferiyle Galatasaray’ın 11’i şu şekilde oluşacak;
Muslera
Linnes, Marco, Luyindama, Saracchi
Taylan, İrfan Can
Feghouli
Visca, Muhammed, Onyekuru
Terim’in Emre Kılınç, Arda Turan, Oğulcan ve Babel’i rotasyon için elinde tutmak istediği, Belhanda, Emre Akbaba, Etebo, Sekidika, Falcao ve Diagne’yi yapılacak her transferin ardından takımdan göndermeyi planladığı gelen bilgiler arasında.

İrfan Can’ın en büyük engeli Fanatik Fenerbahçeli…

Fatih Terim’in ısrarla istediği İrfan Can’ın menajerliğini ik fanatik Fenerbahçeli yapıyor… bunlardan bir tanesi Fenerbahçe’nin eski oyunusu Ogün Altıparmak’ın Fenerbahçe kongre üyesi olan oğlu Batur ile Ali Koç’un danışmanları arasında yer alan Damien Comolli ve Simon Falette transferinde etkin rol oynayan Ömer Uzun.
İkili Fenerbahçe’ye bu sezon Caner’i getirdi. Ayrıca Berke, Barış Alıcı ve Harun’un Fenerbahçe’ye gelmesinde ciddi dahilleri vardı. Bu ikilinin menajerliğini yapıp da Galatasaray’a gelen tek isim Selçuk İnan oldu.

İrfan Can ve Visca için Nazım ile Serdar Aziz

Galatasaray’ın İrfan Can ile Visca için pazarlık yaptığı ortamda Fenerbahçe de kolları sıvadı… fanatik Fenerbahçeli olduğu bilinen çocukluğunda Saracoğlu’nda maç izleyecek kadar iyi bir taraftar olan İrfan Can’ın Galatasaray’a kaptırılmaması için kolları sıvandı.
Bir süredir Visca için yapılan görüşmeler Mesut Özil transferi nedeniyle sekteye uğrasa da yeniden harekete geçildi. Emre Belözoğlu, “Abi” dediği Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme daha yaptı. İrfan Can ile Visca’yı beraber istedi. Acil sağ bek ve stoper ihtiyacı doğan Başakşehir’e, Nazım Sangare ile beraber Serdar Aziz’i önerdi. Para konusunda ise bazı satışları beklediğini o satışların gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

4 yıl 11.5 milyon euro + 4 milyon euro’ya bitirilecek

Fatih Terim “1 Ocak itibariyle limitimiz açıldı” dedi… Galatasaray yönetimi ise İrfan Can, Onyekuru, Visca ve Muhammed’i almak için kolları sıvadı.
Pazarlıklar başladı. İrfan Can için 15 milyon euro, Visca için 12 milyon euro, Onyekuru için 7 milyon euro ve Mohammed için 7.5 milyon euro’dan başlayan pazarlıklarda bazı aşamalar kaydedildi.
Başakşehir’e; İrfan Can için Diagne + 5 milyon euro teklif edildi. Visca için Babel + 2 milyon euro. Onyekuru için Monaco’ya 1.5 milyon + 4 milyon euro Mohammed için de Zamalek’e 3 milyon euro önerildi.
İlk etapta Galatasaray yönetimi 41.5 milyon euro’luk başlangıç pazarlıklarından Diagne ve Babel’i de vererek 11.5 + 5 milyon euro olmak üzere 15.5 milyon euro’ya işi bitirmenin hesaplarını yapıyor.

Hüseyin + Parmak + 4 milyon euro = Edin Visca

Visca için Trabzonspor’un Hüseyin Türkmen ile Abdülkadir Parmak’ın üzerine 4 milyon euro teklif etmesi, Başakşehir’de olumlu bir hamle olarak görüldü… geçen sezonki şampiyonluk yarışında direkt 11 oynayan Hüseyin ve Parmak’la beraber 4 milyon euro alınmasının oldukça iyi bir takas olacağı konusunda Başakşehir cephesinde bir fikir oluştu.
Başakşehir cephesinde Visca’nın transferinin geçen yılların aksine ciddi şekilde konuşulmasının 2 nedeni var. Birincisi Okan Buruk’la arasının bozuk olması. Ayrılmak istemesi. Diğeri de Başakşehir’de kazanabileceklerinin hepsini kazandığına ve daha fazla bir şey yapabileceğine olan inancını kaybetmesi.

>