Başakşehir'i yenmenin formülü belli oldu

Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir%E2%80%99i+yenmenin+form%C3%BCl%C3%BC+belli+oldu
ABONE OL

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton Başakşehir’i ağırlayacakları maçın özellikle rakip için hayati önem taşıdığını oyuncularına anlattı…

Cumartesi günü oynanacak maçta hiç gol atamayan ve galibiyet alamayan son şampiyonunun kafasını kaldırmak isteyeceğinden bahseden Newton, “Buna izin vermemeliyiz” dedi. Başakşehir’in son şampiyon olduğunu hatırlayan İngiliz teknik adam; “duran topları iyi kullanıyorlar. hava toplarında başarılılar. Duran topları savunmayı da iyi beceriyorlar. Galip durumdan kaybetmeme konusunda ise inatçılar” ifadelerini kullandı. Özellikle tüm takımı “top yerden kalkamayacak” diye uyardı.  

NEWTON’A GÖRE MAÇIN KİLİT NOKTASI TOPA SAHİP OLMAK

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton alıştırmaya çalıştığı oyanamaları durumunda Başakşehir’i yeneceklerini söyledi… İngiliz teknik adam oyuncularından, uzaktan şutlar denemeye devam etmelerini istedi. Kısa paslı oyuna ve ortadan saldırmaya devam edeceklerinin altını. Topa kendilerinin sahip olmasını istedi. Topa sahip olmanın maçın en kritik noktası olduğunun altını çizdi. Çünkü Başakşehir’in de topa sahip olarak oynayan bir takım olduğunu anlattı.

NEWTON, FLAVIO’NUN YERİNE 3 FARKLI İSİM DÜŞÜNÜYOR

Trabzonspor'da Flavio ikinci kez kırmızı kart gördü. Başakşehir maçında oynamayacak. Gelen ilk bilgilere göre Newton, Abdulkadir Parmak’ı hazırlıyor. Ancak İran Milli Takımı’ndan dönen ve daha önce de ön liberoda oynayan Hosseini’nin de bu mevkide oynama ihtimali var. İngiliz teknik adamın ayrıca Vitor Hugo geldiği için Edgar Le’yi de ön liberoya atmak için bazı planlar yaptığı konuşuluyor.  

PLAZA'DAN KENDİSİYLE DALGA GEÇENLERE MESAJ

Trabzonspor’un Ekvadorlu oyuncusu Stiven Plaza, sosyal medyada yapılan eleştirilere yanıt verdi. 21 yaşındaki forvet oyuncusu Plaza, “Seninle dalga geçenler başarılı olduğunu görenlerdir. Onlar senin başardığını görecek” mesajını paylaştı.

>