Aziz Yıldırım’dan sürpriz seçim hamlesi!

Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m%E2%80%99dan+s%C3%BCrpriz+se%C3%A7im+hamlesi%21;
ABONE OL

Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım'ın Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı için Köksal Özbek'i desteklediği iddia edildi.

Fenerbahçe’de pandemi nedeniyle yapılıp yapılmayacağı belli olmayan başkanlık seçimi 5-6 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı seçiminin 1 yıllığına ertelendiği Fenerbahçe’de seçimlerinde ertelenme ihtimali çok yüksek. Bu nedenle Aziz Yıldırım’ın desteklediği iddia edilen İlhan Ekşioğlu adaylığını açıklamadı.
 
Gelen bilgilere göre Ekşioğlu, seçim olacağına kanaat getirip, aday olmak için kesin kararını verse bile lig bitmeden bunu yapmayacak.
 
Gelen bilgiler ise Aziz Yıldırım’ın işaret edeceği adaya oy vermek için bekleyen grup,  Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı seçimi yapılsaydı Vefa Küçük’ün karşısında Köksal Özbek’in arkasında saf tutacaktı.
Bu arada aynı grup seçim olması durumunda Divan Kurulu Kongre Divan Başkanı seçimi içinde yine Özbek’i aday göstermeyi planlıyor. Yıldırım’ın da onayı var. Özbek, Aziz Yıldırım’ın 1998 yılında kazandığı ilk seçimde yönetiminde yer alan isimler arasındaydı.
 
YÜKSEK DİVAN KURULU BU YÜZDEN ERTELENDİ…
 
Fenerbahçe’de bugün yapılması gereken Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı seçimi ertelendi… aslında Valilik; 1 kişiye 8 metre kareden az yer ayırmamak ve 300 kişiyi geçmemesi, HES koduyla giriş kaydıyla divan kurulunun yapılmasına müsaade etmişti. Ancak Başkan Ali Koç ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri 2 bin 735 kişinin oy verme hakkı olduğu seçimin yapılması demokratik ve adil olmayacağı düşüncesiyle erteledi.
>