Arda Turan’ın 2 maçlık cezası siliniyor! Hamle geldi

Arda+Turan%E2%80%99%C4%B1n+2+ma%C3%A7l%C4%B1k+cezas%C4%B1+siliniyor%21;+Hamle+geldi
ABONE OL

Derbi sonrasında Galatasaray soyunma odasında Fenerbahçe’yi hedef alarak küfür eden Arda Turan’a 2 maç ceza verildi.

Daha önce Arda Turan’ın PFDK’ya verilmesinin hukuksuz olduğunu iddia eden sarı-kırmızılı yönetim, cezanı çıkmasının ardından Tahkim Kurulu’na cezanın huysuz olduğuna dair bir şikayette bulundu.

Sarı-kırmızılı hukukçular, Arda Turan’ın kaydedilen görüntüleri üzerinden 41’nci madde üzerinden PFDK’ya sevkinin ve ceza almasının hukuksuz olduğunu iddia etti. 41’nci maddede kişilere yönelik hakaretin ve tehdidin bir tanımı yapıldığı hatırlatıldı. Arda Turan’ın TFF mensuplarına, müsabaka hakemlerine, yöneticilere, sporculara ve  teknik direktörlere karşı hakarette bulunmadığı iddia edildi. Ayrıca sarı-kırmızılı hukukçular yayıncı kuruluşun görüntüleri hariç, herhangi bir başka görüntülerle bir oyuncuya ceza verilemeyeceğini belirttiler.

Ayrıca Volkan Demirel’in, 2017 yılında gittiği basket maçında Galatasaray aleyhine yaptığı küfürlü tezahürat nedeniyle disiplin kuruluna verilmediği ancak savcılığa şikayet edildiği, aldığı cezanın ise 300 TL olduğu hatırlatıldı.  
Bu yüzden verilen cezanın kaldırılması için Tahkim Kurulu’na gitti.

Derbi diye diye elendiler! Tartışması hala bitmedi

Galatasaray cephesi Fenerbahçe maçına alınan taraftarların peşini bırakmıyor… Fatih Terim derbide kendisine küfür eden taraftarları Savcılığa şikayet etti. Kulüp ise taraftarların sağlıkçı olup olmadıklarıyla ilgili araştırma başlattı.

Bu arada maçtan önce Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın hem Galatasaray, hem Fenerbahçe hem de TFF’den 20’şer olmak üzere tribüne 60 taraftar alınması için isim listesi istediği ortaya çıktı.
Fenerbahçe’nin bu rakamı daha sonra 30’a çıkarmak için Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşme yaptığı ve olumlu cevap aldığı öğrenildi. Bunun üzerine Galatasaray’ın da Kadıköy’e 30 kişi götürdüğü ancak bunların içeri alınmadığı için geri gönderildiği bildirildi. Bu arada 20 kişinin Galatasaray yönetimi içinden olmayan 9 sağlıkçı olduğu da öğrenildi.

Mustafa Cengiz’e tehdit!… Tehdit yine aynı isimlerden geldi

Mustafa Cengiz aslında Mayıs ayında aday olmak istiyor… çünkü Kongreye hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası şampiyonu takımın başkanı olarak gireceğinden emin. Çünkü Fatih Terim kendisine güvence verdi. “İki kupayı da alacağız...”

Daha önce aday olmaması için, adaylıktan çekilmesi için, ibra olmadan görevi bırakması için kendisine baskı kuran grup ortaya çıktı. Mustafa Cengiz’i, “ibra” ile tehdit etmeye başladı. Faruk Süren’i sözcü olarak ve vekil olarak kullanan bu grup Cengiz’e, “İbra olmak istiyorsan aday olmak. Aday olacaksan ibrasızlığı göze al” diye gözdağı veriyor. Mustafa Cengiz’in bu yüzden çok istemesine rağmen aday olma konusunda büyük bir çekimserliğin ortaya çıktığı konuşuluyor.

>