Arda Güler Santa Clara yolcusu

Lincoln’u kadrosuna katan Fenerbahçe’nin, genç yıldızı Arda Güler’i Santa Clara’ya kiralık olarak göndermeyi planladığı öğrenildi.

Arda+G%C3%BCler+Santa+Clara+yolcusu
ABONE OL

Mesut Özil ve Pelkas gibi iki önemli yıldızı geride bırakarak Mert Hakan ile İrfan Can’ın ardından Fenerbahçe’nin üç numaralı 10 numarası konumuna gelen Arda Güler’den Türk futbolu çok şey bekliyor. Ancak Rizespor’da beklentileri karşılayamadığı için 150 bin euro’luk bonservisi alınmayan Lincoln’ün gelmesi Arda Güler’in kafasını karıştırdı.

“Yıldız transfer” olarak gelen Lincoln’ün birinci, İrfan Can ya da Mert Hakan’ın iki numaralı 10 numara olacağını tahmin eden Arda Güler’in menajerleri ve ailesi genç oyuncu hakkındaki planları merak ediyor. Sadece bir sezon için gelen ve genç oyuncuları yetiştirmekten çok şampiyon olacak direkt oyuncularla devam edecek olan Jorge Jesus’un, Arda Güler’le ilgili fikrini öğrenmeye çalışıyorlar.

Asıl iddia ise Arda Güler’in, Lincoln’ün bonservisinin bir kısmına karşılık Santa Clara’ya bir yıllığına kiralık gönderileceği oldu. Güler’in Santa Clrara’ya oynama garantisi ile kiralık olarak verilmesiyle iki tarafın da kazançlı çıkacağı konuşuluyor.