Alica Schmidt sporu bıraktı mı?

Alman sporcu Alica Schmidt, geçtiğimiz yıllarda Busted Coverage dergisi tarafından dünyanın yaşayan en güzel ve en seksi kadın atlet seçilmişti.

Alica+Schmidt+sporu+b%C4%B1rakt%C4%B1+m%C4%B1?
ABONE OL
1 / 8

Avustralya menşeli Busted Coverage dergisinin kendisine bu seçimine ilişkin konuşan Schmidt, sporun her şeyden önce geldiğini söyleyerek, "Böyle bir unvanı neden aldığımı bilmiyorum. Benim için spor her şeyden önce gelir. Koşularıma konsantre olmak istiyorum” demişti.

2 / 8

Geçirdiği sakatlık nedeniyle Tokyo Olimpiyatları'nda yarışma ihtimali zora giren, bağlarında yırtık ve kas problemleri nedeniyle bu sezon neredeyse hiç yarışamayan güzel atlet, oyunlara kısa bir süre kala iyileştiğini açıklayıp Tokyo'ya gideceğini açıklamıştı.

3 / 8

Schmidt, Tokyo öncesinde açıklamasında şunları söylemişti, 'Açık hava sezonu resmen başladı. Dün bu sezonun ilk 400 metresini koştum ve gelecek haftalar için de çok heyecanlıyım. Bağlarımdaki yırtık ve yaşadığım bazı kas problemlerinin ardından tekrar koşa bildiğim için minnettarım. Dün aldığım sonuç için de mutluyum, dahası gelecek.' demişti fakat işler istediği gibi gitmedi.

4 / 8

Güzel sporcu 400 metre koşucusu 2020 Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı, ancak kadınlarda ya da karma 4x400 metre bayrak yarışlarında yer almayı başaramadı.

5 / 8

Elemeleri geçmeyi başaramayan 22 yaşındaki Alman sporcu geçtiğimiz günlerde spora ara verdiğini ve spordaki geleceğini düşüneceğini duyuran bir açıklama yaparak şaşırttı.

6 / 8

Açıklamasında, 'Yalan söylemeyeceğim, bu sezondaki performansımdan hiç memnun değilim.

7 / 8

Her gün çok fazla çalıştım, her gün limitlerimi zorladım ve birçok fedakarlık yaptım. Kovid ve sakatlığım sonrası yaşadıklarım kolay değildi.'

8 / 8

Yukarı Ren doğumlu 22 yaşındaki sporcu, kazandığı unvanı 'Dünyanın en seksi atletiyle' sosyal medyadaki popülaritesini artırdı.

>