Ali Koç’un şifreleri! Mesut Özil hala rüya mı?

Ali+Ko%C3%A7%E2%80%99un+%C5%9Fifreleri%21;+Mesut+%C3%96zil+hala+r%C3%BCya+m%C4%B1?
ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Mesut Özil’le ilgili yaptığı, “Ben hala bir rüya olarak görüyorum” açıklaması kafaları karıştırdı… iki farklı görüşün ortaya çıkmasına neden oldu.

Ali Koç tüm dünyanın Mesut Özil’i konuşması nedeniyle oldukça rahatsız. Kendisinin dünya basınında Türkiye’nin en zengin kişisi olarak gösterilmesi nedeniyle Arsenal cephesinin ‘O zaman Mesut’un oynamadığı 6 ayın parasını (yaklaşık 10 milyon euro) ödesin demesine neden olması nedeniyle sıkıntıda.

Ayrıca Arsenal cephesinde, ‘Mesut o kadar Fenerbahçe’yi seviyorsa, 6 aylık alacağında vazgeçsin 10 milyon euro’yu 2 yılda istemesin’ fikri de ciddi ciddi konuşuluyor. İngilizler Mesut’a oynamadığı dönemin parasını da vermek istemiyor. İlk yarıda ödedikleri 10 milyon euro’yu da geri almak istiyor.

İkinci görüş ise Ali Koç’un, Mesut’un transferinin kendisinden çok daha üst mevkiler tarafından bitirilmesi dolayısıyla rahatsız. Çünkü her seferinde “Hayal” derken bir anda Mesut’la 3 yıllık anlaşmaya varıldığı haberleriyle muhatap oldu. Bu kez yalanlayamadı. Çünkü Mesut cephesinden de Fenerbahçe’yle anlaştığını ima eden açıklamalar geliyor.

“Mesut Özil’in Başakşehir’e gideceğini düşündük…”

İngiliz talkSPORT'ta radyoda Avrupalı ??futbol uzmanları Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferini masaya yatırdı. Andy Brassell, Trans Europe Express'te "Fenerbahçe, Mesut Özil’in rakmını karşılayamaz, bunu karşılayamazlar. “Yakın tarihte bir Türk Süper Lig kulübünün gerçekten karşılayamayacağı bir transfer anlaşması yapması ilk kez olmadı. Arsenal'in herhangi bir maaşı ödeme konusundaki isteksizliği ile, Fenerbahçe'nin ödeyebileceğini çok ötesinde. Mesut Özil'i Türkiye'ye getirmek her kulüp için büyük bir anlaşma olacaktır. Pek çok insan Başakşehir olacağını düşündü. Ancak şu anda masada görünmüyor.  Bana göre MLS çok daha mantıklı” dedi.

Norveçli gazeteci Lars Sivertsen ise bunun da işe yaramayacağı konusunda ısrar etti.

"MLS, Avrupa'daki insanların sandığı kadar ödeme yapmıyor" dedi. “MLS'de en çok kazananlar şu anda Özil'in aldığından çok daha azını kazanıyor. Ama alabilseydi şaşırırdım… Türkiye'de MLS'den daha iyi bir kontrat almasının mümkün olabileceğini düşünüyorum.MLS franchise'larındaki belirlenmiş oyuncular bile aslında insanların düşündüğü kadar para kazanmıyor” iddiasını tekrar tekrar yeniledi.

>