Ali Koç’tan prensip kararı!

Ali+Ko%C3%A7%E2%80%99tan+prensip+karar%C4%B1%21;+
ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yapıalacak seçimden önce ne teknik direktör ne de futbolcularla son kararı vermeme kararı aldı. Koç, yeni gelecek yönetimin elini rahatlatmak için böyle bir karar aldı.

Fenerbahçe’de 5-6 Haziran’da kongre var… ancak henüz bir başkan adayı yok. Başkan Ali Koç’un bile aday olup olmayacağı belli değil… kendisi bile aday olup olmayacağı konusunda net bir karar verebilmiş değil. Ailesinden ciddi şekilde “aday olma” baskısı var. O da bu yüzden Erol Bilecik ve Burhan Karaçam’ı aday olmaları için iknaya çalışıyor.
 
Ancak Ali Koç bir de prensip kararı aldı…
 
5-6 Haziran'da yapılacak seçimlerden önce Emre Belözoğlu ile devam etme kararı alsa bile sözleşme imzalamayacak. Anlaşılan oyuncular dahil hiçbir oyuncuyla resmi anlaşma yapmayacak. Ali Koç aynı şekilde Kongre ertelenirse yine yaz aylarında yeni Başkan seçilene kadar Emre Belözoğlu’na ya da yeni teknik direktöre sözleşme imzalatmayacak. Olası bir seçimi kaybetme ihtimaline karşılık yeni yönetimin önünü kesmeyecek.
 
Anlaşılan oyuncularla protokol imzalanacak, ancak kesin sözleşme için yine yeni gelecek yönetimin vereceği karar beklenecek.
>