SON DAKİKA
Hava Durumu

Ali Koç'tan Trabzonspor'a zehir zemberek sözler! '5 yıldız'lı forma...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Koç Trabzon'da yapılan koreografi ile ilgili olarak "Bu cesareti nereden buluyorsunuz? Saygı bekliyorsanız, saygılı olacaksınız" şeklinde tepki gösterdi. "Sayın bakanlarımıza da birkaç sözüm olacak" diyen Koç, "Özellikle son yıllarda Trabzonspor'u tutan bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanları ve devlet görevlileri bunu açıkça sergilemeleri, açıkça bunu dilemeleri, bu camianın kendini ayrıcalıklı hissetmelerine neden oluyor" ifadelerini kullandı. Başkan Koç ayrıca gelecek sezon itibarıyla Fenerbahçe formasında 5 yıldız yer alacağını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2022 16:10
Haber Güncellenme Tarihi: 06.05.2022 16:10
https://www.abcgundem.com
Ali Koç'tan Trabzonspor'a zehir zemberek sözler! '5 yıldız'lı forma...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Koç'un açıklamaları...

Aylardır sistematik bir şekilde ortaya konan 2010-2011 şampiyonluğuna dair söylemler... Zaman zaman eylemlerle muhatap oluyoruz. 30 Nisan Cumartesi günü oynanan maçta yaşananlar biz Fenerbahçeliler'in tahammül sınırlarını aşmıştır. Bir takımın 38 yıl sonra şampiyonluğu, veya herhangi bir takımın şampiyonluğu bizi ilgilendirmez.

SAYGI BEKLİYORSANIZ SAYGILI OLACAKSINIZ

Ancak hiçbir başarı ve şampiyonluk hukuku ve kuralları çiğnemeye, başka kulüplere dil uzatma hakkını kimseye vermez. Kazanmanın da, kaybetmenin de, rekabet etmenin de bir asaleti vardır. Saygı bekliyorsanız, saygılı olmayı da bileceksiniz.

Cumartesi günü oynanan maçta yaşanılanlar, biz Fenerbahçelilerin tahammül sınırını aşmıştır. Bir takımın 38 yıl sonraki şampiyonluğu veya herhangi bir takımın şampiyonluğu bizi ilgilendirmez. Ancak hiçbir şampiyonluk, başka bir takıma dil uzatma hakkını vermez.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, onun liderliğinde bu terör örgütüyle verilen bir mücadele var. 'Fenerbahçe, bu sürecin en büyük mağdurlarından biri' diyor. Cumhurbaşkanımız, Fenerbahçe'nin, bu vatanın bu örgütten kurtulması için mücadele verdiğini söylemiştir.

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Fenerbahçe'nin duruşundan bahsetmiştir. İçişleri Bakanımıza da teşekkür etmek gerekiyor. Şampiyonluk kutlamalarında '38 yıl sonra gelen şampiyonluk' ifadesini kullanarak devletimiz tarafından da bunu onaylamıştır. Kongre üyemiz olarak o görüntüler bizi üzse de...

Trabzonspor yöneticilerine sesleniyorum, 8 şampiyonluğunuz olduğunuz ne kadar iddia ederseniz edin, devletimizin duruşu ve mahkemelerin kararının ortak paydası, 3 Temmuz'un bir FETÖ operasyonu olduğudur. Bu gerçek, tüm mahkemelerce kanıtlanmıştır.

Trabzon il sınırında bize yapılan, FETÖ'nün parmağı olan, hala faili meçhul olan bir olay var! Türkiye'de bu seviyede faili meçhul olay yoktur. Siz açtığınız pankartla, bu olaya sahip çıktınız. Bu pankartı asanlar, yol verenler, bu cesareti nereden buluyorsunuz?

KURALLAR FARKLI MI İŞLİYOR?

Kulüp yöneticilerinin, federasyon yetkililerinin, bundan haberdar olduğunu biliyoruz. Aynı prosedürleri biz de yaşıyoruz. Güvenlik görevlilerinin de bu durumu amirleriyle paylaşmama ihtimali yoktur! 'Silahsız sevinin' diyerek o pankartı oraya asmak, akıl tutulmasıdır. Söz konusu kulübün 10 yıl boyunca başvurduğu her kapıdan istisnasız reddedildiğini hatırlayalım. CAS, FIFA, İsviçre Mahkemesi... Avukatlara dünyanın parasını harcadınız. Hatta bazı avukatlar FETÖ'cü çıktı.

12 yaşında bir çocuğun 'Formanı alabilir miyim?' pankartı içeri alınmadı. Ama bu paçavra nasıl içeri alındı? İstanbul'da kurallar farklı mı? Devlet yetkilileri, Trabzon'da korkuyor mu, çekiniyor mu? Kimden çekinip, korkuyorlar?

Maçta ve kutlamalarda verilen görüntüler, sanki devletimizin de bu kutlamaların bir parçası gibi algılanmasına ne yazık ki sebep verdi. Çünkü başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tarafsızlığa önem veren siyasetçiler, bürokratlar vardır.

Buna sebebiyet veren Sayın Bakanlarımıza sözüm olacak, herkesin olduğu gibi siyasetçilerin de bir takımı tutması normaldir. Özellikle son yıllarda Trabzonspor'u tutan bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanları ve görevlilerin bunu açıkça göstermeleri, açıkça şampiyonluk dilemeleri, bu camianın kendini ayrıcalıklı hissetmesine sebep oluyor.

Hangi takımın bakanını Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir maçlarında böyle gördünüz? Uzun vadede bu durum en çok Trabzonspor'a zarar verecek. Sadece Trabzon'un değil, tüm Türkiye'nin bakanları olarak, sizlerin bu pankartı nasıl karşıladığınızı merak ediyoruz. Suç teşkil eden bu pankarta neden tepki göstermediniz? Söz konusu paçavradaki aşağılık mesaj açıktır!

DUR DİYECEK KİMSE YOK MU ÜLKEDE?

FETÖ, söz konusu Fenerbahçe olunca mı meşrulaşıyor? Neden bu pankart hakkında konuşmadınız? Bu sorumsuzca davrananlar, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bu yapıya karşı mücadeleye gölge düşürmüyor musunuz? Yazıklar olsun. Buna dur diyebilecek kimse yok mu bu ülkede?

Trabzonspor uzun zaman sonra şampiyon oldu. 2010/11 sezonunda bize kaybettikleri şampiyonluğu hala hazmedemediler. TFF'nin özerkliği ve objektifliği tartışılır hale gelmekten çok ötede bir noktadadır. Başakşehir'e kaptırdıkları şampiyonluktan sonra da TFF'ye, sisteme, Başakşehir'e saldırıya geçmişlerdir.

Alanyaspor maçında, Trabzonspor başkanı sahaya girmiş ve fiziki müdahalede bulunmuştu. En az 6 ay ceza alması gerekirken sadece 15 gün ceza aldı. Ben Fenerbahçe başkanı olarak bunu yapsaydım kaç maç ceza alırdım? 27 Eylül 2021... Trabzonspor-Alanyaspor maçı 1-1 bitti. Hakem Halis Özkahya, Trabzonlu bir oyuncuyu doğru bir şekilde oyundan ihraç etti. Trabzon cephesi aşırı saldırgan bir açıklama yaptı.

Trabzonspor'un o açıklamasından bir bölüm 'Hırsızları barındıran, kollayan ve güçlendiren bu zihniyet. Yüzüne tükürüldüğünde "Ya Rabbi şükür" diyen bu insanlar ve Halis Özkahya yalnız değildir.' Böyle bir açıklamayı sezonun 7. haftasında yaptılar.

Fenerbahçe'nin yaptığı her açıklamaya saatler içinde cevap veren bu korkak zihniyet, Trabzonspor'un sezon başında yaptığı açıklamaya cevap bile veremiyor, para cezası ve hak mahrumiyetiyle geçiyorlar.

TEMSİLCİ ATAMALARINDA TORPİL DÖNÜYOR

Temsilci atamalarında inanılmaz bir torpil sistemi dönmektedir. Futbolla, sporla hiç alakası olmayan insanlar oralarda görev yapıyor. TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı için ayrı bir toplantı yapacağım. Temsilcileri atarken müthiş bir torpil sistemi dönmektedir. Abdurrahman Arıcı'ya ayıracağımız özel günde bunları açıklayacağım.

Trabzonspor'da yöneticilik yapmış Ömer Demir, TFF Temsilciler Kurulu Başkan Vekili. Meşhur Gaziantep maçında hakemleri soyunma odasında rehin tutan isim. 1 yıl men cezası aldı ama bugün geldiği konuma bakın. 6 aydan fazla ceza alan kişi buralarda görev yapamaz. Bu arkadaşı atıyorlar. Bu kişi, yeniden yargılama için TFF'ye başvuruyor ve bu kişinin sessiz sedasız şekilde dosyasını temizliyorlar. Bundan sonraki başkan olarak düşünülüyor bu arkadaş.

Kurulda 'Fenerbahçe şike yapmış' diyen bir kişi var. Fenerbahçe bunlar varken, nasıl eşit şartlarda mücadele etsin? Bu isimleri, tavsiye edenler var. Onlara da sıra gelecek. Bu kişi ayrıca bir Bakanımızın da iletişim danışmanı. Daha ne diyeyim?

Adana Demirspor maçındaki penaltıya bir kişi penaltı diyemez. 3 hafta kala puan farkının 6'ya düşmesinden korktular. Sahaya girdiler, Antalyasporlu futbolcuların darp edildiği açıklandı. Normalde hakem maçı tatil etmeli.

HAKEM MAÇI TATİL ETMELİYDİ

2013-14 sezonunda Beşiktaş-Galatasaray maçı seyirci girdi diye tatil edildi. Beşiktaş'a 4 maç seyircisiz oynama cezası verildi ve ayrıca hükmen kaybettiler. Fenerbahçe-Beşiktaş maçı iptal ediliyor, tekrar kararı veriliyor ve Fenerbahçe'ye 3 maç seyircisiz cezası geldi.

Dik duruşlarından dolayı Antalyaspor'u kutluyorum. Ben olsaydım takımı sahadan çekerdim. Antalyaspor son dakikalarda gol atsaydı orada neler olurdu?

Biliyorsunuz, Trabzonspor-Beşiktaş maçıyla ilgili kural hatası başvurusu var. Başvuru yapıldı, reddedildi. 7 gün Tahkim süresi vardı ve o süre dolmamıştı. Başvuru sonuçlanmadan, Antalyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili temsilci raporlarına bakılmadan, yangından mal kaçırır gibi TFF, maç bittikten tam 5 dakika sonra Trabzonspor'a kutlama mesajı yayınlıyor. Aklı çalışan insanlar olarak haksızlık, haksız rekabet, kayırma olduğunu söylesek yanlış mı olur? Hangi lig bitmeden köprüye bayrak asıldı?

TFF'NİN T'Sİ TRABZON İÇİN DEĞİL, TÜRKİYE İÇİNDİR

Pazar günü derbi var, Yenikapı'ya Trabzonspor kutlaması konuyor. Cumartesi yapamaz mıydınız? Pazartesi yapamaz mıydınız? Polisimize de mi acımıyorsunuz? Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz ya? Aklınızı mı yediniz? Biz seyircisiz oynama cezası beklerken, gelecek haftaki maçlarını İstanbul'da yapmak istiyorlar. Bu, provokasyon değil midir? Beşiktaş şampiyon olsa son maçını Trabzon'da oynamak mı isteyecek? Böyle bir şey var mı ya?"

2010-2011 Süper Kupa maçına karar veremediler. Beşiktaş başvurdu, biz başvurduk. Şampiyonluğunu kabul edecekler diye korkuyorlar. Zaten sitenizde yazıyor. TFF'nin T'si Trabzon için değil, Türkiye içindir.

Kendi camiama sesleniyorum. Özellikle taraftarlarımıza sesleniyorum. Başta şahsım olmak üzere, bu kulübün her bir ferdine iş düşmektedir. Bunları çözmeye niyetli bir federasyon olmadığını görüyoruz. Anladıkları tek dil camianın gücüdür.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

İçinde bulunduğumuz durum, bütün Türk futbolunun sorunudur. Kimlikleri tarafımızca henüz tespit olunamayan ancak savcılığın ulaşabileceği meçhul failler... Duyduğumuza göre sadece 200 kişinin sahaya girdiğini söylemişler. Tespit olunamayan ama ümit ettiğimiz kişiler hakkında, 6222 sayılı kanun ve TCK'nın şu maddeleri çerçevesinde suç duyurusunda bulunduk;

Şiddete neden olabilecek açıklamalar, suçu ve suçluyu övme, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, halkı kin ve düşmanlığa götürme veya aşağılama, kanunlara uymama, hakaret, tehdit veya hakaret içeren tezahürat.

KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANTILARINA KATILMIYORUZ

Trabzonspor Başkanı, Kulüpler Birliği'nin Başkanı oldukça toplantılara katılmıyoruz. Haziran'daki kararlara göre çekilmeyi de düşünebiliriz.

Bu ayrıştırmayı, 25 milyonluk camianın sinir uçlarına dokunmayı, Ankara'da bu ülke için mesai veren, sağduyulu, toplumun hassasiyetlerine önem veren tüm devlet büyüklerine anlatacağız.

Toplum içine nefret tohumları eken, ayrıştıran, parçalayanlara, Fenerbahçe camiasının gücüyle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Suç unsuru taşıyan pankartta FETÖ ağzıyla 2010-2011 şampiyonluğunun kullanılmasına dair gerekli işlemlerin başlatılmasını, 4 Nisan suikast girişiminin faillerinin bulunmasını devletimizden önemle talep ediyoruz. Faili ya da failleri muhakkak bulunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti kuvvetli ve kudretli bir devlettir.

BAŞVURULARIMIZA CEVAP ALAMIYORUZ

Biliyorsunuz, 28 şampiyonluk mevzusu var. 427 gündür cevap alamadık. Cevap alamadığımız başka başvurularımız da var. İlk başvurumuz 6 Mart 2021'de. 30 Aralık 2021'de, Beşiktaş'la beraber Süper Kupa başvurusu yaptık. Üzerinden 127 gün geçti. Yönetim Kurulu'ndaki ağır top ne yazık ki başka bir kulübün yanında. Trabzonspor resmi internet sitesinden 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun kaldırılması için 31 Ocak'ta başvuru yaptık, üzerinden 95 gün geçti.

Haziran'a kadar bu yönetim gidecek. Gitmemesi için de başta bazı kulüpler olmak üzere lobiler olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla topal ördek konumunda olan bu federasyonun kararı çıkarmayacağı aşikar. Hem TFF hem de UEFA'nın sitelerinde ulusal liglerin başlangıcı için 1924 yılı gösteriliyor. Avrupa'da da çok sayıda örnek mevcut ancak halen cevap yok. TFF'den tek bir adım bile atılmadı.

ARMAMIZA 5 YILDIZI KOYACAĞIZ

2023 yılı, TFF'nin de yüzüncü yılı. 100 yılı anlatan belgesel yapacaksınız. Bu belgesel 1959'dan mı başlayacak? Ona da bir kılıf bulurlar. Fenerbahçe ve diğer takımların şampiyonluklarını yok mu sayacaklar? Haksızlıklardan hak bekleyerek kaybedeceğimiz bir günümüz daha yok.

İnşallah yeni yapılacak seçimde, ileriye dönük olarak bir umut, yeni bir sayfa açacak zemin oluşturulabilir. Biz hukuki mücadelemizi vermeye devam edeceğiz ama 2023-2024 sezonundan itibaren armamıza 5 yıldızı koyacağız. Her adımda bu gerçeği resmen kullanacak ve duyuracağız. Lefterlere, tüm sporculara borçluyuz. Sessiz kalırsak, onlar bize hakkını helal etmemiş olur. Acaba şu an beni seyrederken, nasıl bir konuşma kaleme alıyorsunuz?

Bu gece benim için, bizim için bir mesaj girin. Yoksa kendimizi değersiz hissederiz.

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.