Ali Koç, Galatasaray'a 40 milyon Dolar verecek

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç'un sahibi olduğu şirketlerden biriyle Galatasaray'ın stadına sponsor olacağı iddia edildi.

Ali+Ko%C3%A7,+Galatasaray%E2%80%99a+40+milyon+Dolar+verecek
ABONE OL
Galatasaray’ın Türk Telekom ile olan sponsorluk anlaşması sona erdi… şu anda Seyrantepe’deki Ali Sami Yen spor kompleksi içindeki stadın bir isim sponsoru yok.
 
İddia o ki Beşiktaş’a Beko ile forma sponsoru olan Koç grubu Ali Sami Yen’e de bir markasıyla sponsor olacak. Ciddi bir kaynak aktaracak.
 
Koç grubunun hangi markasıyla Galatasaray’ın stadına isim sponsoru olacağı konusunda çeşitli iddialar var. Koç grubunun Seyrantepe’deki stat için yılda 8 milyon dolar’dan 5 yılda 40 milyon dolar ödeyeceği, bu rakamın Beşiktaş’ın Vodafone’dan yılda aldığı 7 milyon dolar’dan daha yüksek olacağı ve tarihe geçeceği konuşulanlar arasında.
 
Ancak Koç Grubu ile Galatasaray arasındaki yapılacak sponsorluk anlaşmasını bazı ticari detayları olacak. Bu ticari detaylar gizli tutulacak. Ancak yine bu iddiayı gündeme getirenlere göre Galatasaray bu sponsorluk anlaşmasından gelecek parayı borç ödemekte kullanacak. Futbol takımına aktaramayacak. Ayrıca Elmas yönetimi görevden ayrılırsa isim sponsorluğu anlaşması tek taraflı olarak sonlandırılabilecek.
>