Alex Teixeira ve Batshuayi ne yaptı?

Beşiktaş'ta yeni transferler Alex Teixeira ve Michy Batshuayi'nin Fatih Karagümrük maçındaki performansları dikkat çekti.

Alex+Teixeira+ve+Batshuayi+ne+yapt%C4%B1?
ABONE OL
Beşiktaş yeni transferi Alex Teixeira ile Fatih Karagümrük’ü 1-0 yendi… attığı harika golün yanı sıra sambacı kritik istatistikleriyle dikkat çekti. Tek şut çekti. Golünü attı. 2 kilit pas verdi. 20 kez topla buluştu. 10 tane hücum pası denedi. 7’si isabetli oldu. Yüzde 70 isabetli pas yüzdesi ile oynadı. 3 kezle Beşiktaş’ın en fazla adam geçen oyuncusu oldu. Sadece 2 top kaptırdı. 2 de defansif hamle yaptı. Orta ya da uzun top denemedi. Adriano’nun Mayıs 2018’de Kayserispor’a attığı golden sonra ceza sahası dışında gol atan ilk sambacı oldu.
 
Beşiktaş taraftarının performansını merak ettiği oyuncu da diğer bir yeni transfer Michy Basthuayi’ydi. Belçikalı oyuncu 2’si isabetli 7 şut çekti. 2 kez de kilit pas verdi. 35 kez topla buluştu. 16 pasında yüzde 81.3 isabet yakaladı. 2 kez adam geçti. 3 faul aldı. 2 kez ofysatta kaldı. 3 top kaptırdı. Rakip ceza sahasında 12 kez topla buluştu. 5 ikili mücadele kazandı. Sahipsiz top kazanma: 7. Hiç hava topu kazanamadı. Hiç defansif hamle yapmadı. Ayrıca uzun top atıp, orta yapmayı da hiç denemedi.
>