Akıl hocası Simeone! Ne olursa olsun vazgeçmeyecek

Ak%C4%B1l+hocas%C4%B1+Simeone%21;+Ne+olursa+olsun+vazge%C3%A7meyecek
ABONE OL

Fenerbahçe teknik direktörü Emre Belözoğlu, eski hocası Diego Simeone’den etkilendiği ve kadro istikrarına çok önem verdiği belirtildi.

Fenerbahçe teknik direktörü Emre Belözoğlu “30 gol atacak forvet” diye ciddi bir mali yükümlülüğün altına girerek transferini gerçekleştirdiği Ally Samatta ile ilgili karar aldı… sakatlık ya da cezalı olmaması durumunda Tanzanyalı oyuncuya sezon sonuna kadar ilk 11’de şans verecek. Samatta ile bir görüşme yaptı. Bilgiyi kendisine deklere etti.
 
Emre Belözoğlu’nun "kadro istikrarı” konusunda bir karar aldığı bu kararında ise Atletico’da çalışırken kendisinden çok şey öğrendiği Diego Simeone’nin etkisi olduğu öğrenildi. Yıllardır Atletico’da çalışan Simeone’nin inandığı oyuncuya sonuna kadar şans verdiği onları bu şekilde kazandığını bildiği için bunu uygulama kararı aldı. 
 
SİMEONE'DEN TRANSFER TAVSİYESİ
 
Bilindiği gibi kısa süre önce Emre’nin Simeone ile konuşarak River Plate’deki Marcelo Gallardo hakkında tavsiye aldığı iddiaları ortaya atılmıştı.
 
FORVETLER KAFA GOLÜ ATMAKTA ZORLANIYOR
 
Bu arada Fenerbahçe bu sezon 55 gol atarken, 14’ü duran top (Süper Ligin en fazla duran toptan gol atan takımı), 6’sı ise penaltıdan geldi. Kafa ile sadece 10 gol atabildi. 769 ortanın sadece 175’nin isabetli olduğu sarı-lacivertlilerde atılan kafa golü ise sadece 10. Bu 10 kafa golünün 4’ü defans oyuncuları Gönül (2), Novak (1), Serdar Aziz’den (1) geldi. Pelkas ve Sinan’ın da 1’er kafa golü attığı sarı-lacivertliler forvetler Samatta ile 2, Thiam ve Cisse ile 1’er kafa golü buldu. Fenerbahçe en fazla hava topu alan (15.8) takım ancak, en fazla hava topu kaybeden ikinci (16.8) üç takımdan birisi.
>