Aboubakar'ın yerine Luuk De Jong

Aboubakar%E2%80%99%C4%B1n+yerine+Luuk+De+Jong
ABONE OL

Beşiktaş'ta Al Nassr'a imza atan Vincent Aboubakar'ın yerine Hollandalı golcü Luuk De Jong'un transferi gündeme geldi.

Hali hazırda Hollanda’da bulunan ve transfer görüşmelerine devam eden Erdal Torunoğulları sürpriz bir görüşme yaptı… yaklaşık 15 gün önce Fenerbahçe’ye önerilen Luuk De Jong için menajeri Louis Laros’la bir görüşme yaptı.
 
Amsterdam’da kardeşi Aykut Torunoğulları’nın ofisinde Laros’u konuk eden Beşiktaş asbaşkanı, Sevilla’da forma giyen Hollandalı oyuncu için bilgi aldı.
 
Laros, 2019 yazında 12.5 milyon Euro’ya PSV’den Sevilla’ya transfer olan Hollandalı golcü için kendisine takım aranması talimatı verildiğini söyledi. Fenerbahçe’nin de oyuncusuyla ilgilendiğinin altını çizdi. Sevilla’dan yılda 8 milyon euro alan oyuncusu için iyi bir teklif aradığının anlattı. Torunoğulları, vergiler düştükten sonra cebine ortalama 5 milyon euro giren De Jong için böyle bir rakam vermelerinin söz konusu olmadığını söyledi.
 
Laros’a, Sevilla’dan bonservisini bedelsiz almayı başarırsa Hollandalı golcü için 2 milyon euro garanti ücret, imza parası ve bonuslarla 2.5 - 3 milyon euro barajını zorlayabileceklerini söyledi. Düşünmesi için zaman verdi.
>