Aboubakar'a büyük zam!

Aboubakar%E2%80%99a+b%C3%BCy%C3%BCk+zam%21;
ABONE OL

Beşiktaş, büyük soru işaretleriyle transfer ettiği eski golcüsü Vincent Aboubakar'ı elinde tutmanın planlarını yapıyor. 29 yaşındaki Kamerunlu oyuncuya aldığı üsrette zam yapıldı, 3 yıllık bir anlaşma sunuldu.

Beşiktaş'ta Emre Kocadağ, “başka hiç bir yerde Beşiktaş’taki kadar mutlu olmadın” diyerek Vincent Aboubakar’ı ve “oyuncuyu 3 kuruş fazla para için başka yerlere pazarlama” diyerek menajeri Pini Zahavi’yi ikna etti. Aboubakar, Kocadağ’a “size güveniyorum. Hakkım yenmeyecektir” diyerek Beşiktaş’ta kalmayı kabul etti. Menajeri de, “2 milyon euro’yu garanti edin. Anlaşalım” diyerek orta yolu gösterdi.
 
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Kocadağ’ın talimatıyla Beşiktaş’ın mali ekibi Aboubakar için bir sözleşme örneği hazırladı.
 
* Sözleşme 3 yıllık olacak. (Daha önce 2+1 yıl olarak planlanıyordu.)
 
* Buna göre hali hazırda 750 bin euro garanti ücret kazanan Aboubakar’ın garanti rakamı 1.25 milyon euro’ya yükseltilecek. (1 milyon euro olarak düşünülen rakam Çebi tarafından 250 bin euro artırıldı.)
 
* 750 bin euro’luk puan ve gol bonusları korunacak. Üzerine 500 bin euro’yu geçmeyecek şekilde, şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi bonusları verilecek.
 
* Sakatlanarak maçların yüzde 50’sini kaçırması durumunda sözleşmesinin tek taraflı feshedilme hakkı Beşiktaş’ın elinden alınacak.
 
* Sözleşmesinde serbest kalma maddesi bulunmayacak. Ancak ayrılmak isterse kendisine yardım şartları sunulacak.
>