Abdullah Avcı kendinden çok emin: Kodlarını çözdüm

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başkan Ahmet Ağaoğlu’yla yaptığı görüşmede başkanın endişelerini yok edecek sözler söyledi.

Abdullah+Avc%C4%B1+kendinden+%C3%A7ok+emin:+Kodlar%C4%B1n%C4%B1+%C3%A7%C3%B6zd%C3%BCm
ABONE OL

Trabzonspor’da ilk ve öncelikli hedefi Şampiyonalar Ligi’nde gruplara kalmak… bordo-mavililer bu hedefine ulaşmak için şimdilik bir ön eleme turu oynamak zorunda. Avcı’ya göre hedefin sırrı “organizasyon”da… Türkiye Ligi’nde bir oyun kalitesi ve organizasyon yakaladıkları için şampiyon olduklarını söyleyen Avcı, Avrupa için bu organizasyonun yeterli olmayacağını itiraf etti.

Başkan Ahmet Ağaoğlu ile yaptığı görüşmede “Avrupa’da başarı için daha büyük organizasyonlara ihtiyacımız var. Daha da büyümemiz gerek” dedi. Başkan Ağaoğlu ise Beşiktaş’ın yaptığı Pjanic, Batshuayi ve Alex Teixeira transferini hatırlattı. “İyi olalım derken daha kötü oldular. Beşiktaş’ın durumuna düşmeyelim” dedi.

Avcı ise Başkan Ağaoğlu’ndan kendisine güvenmesini istedi. Hamsik’i İsveç Ligi’nden, Cornelius’u küme düşen ve sadece 1 gol attığı Parma’dan aldıklarını hatırlattı. “Ben bu ligin genetik kodlarını çözdüm” iddiasında bulundu.