3 Temmuz sürecinde Fotospor ne yazdı?

3+Temmuz+s%C3%BCrecinde+Fotospor+ne+yazd%C4%B1?
ABONE OL

Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin de aralarında olduğu 23 kişi, şike ve teşvik primi suçlamalarından beraat etti.

1 / 12

Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım ile spor dünyasında tanımış birçok kişinin hapis cezasına çarptırıldığı 3 Temmuz 2011'de başlayan "futbolda şike" soruşturması sonuçlandı. Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin de aralarında olduğu 23 kişi, şike ve teşvik primi suçlamalarından beraat etti. O dönemde medyanın büyük bir bölümü iddiaları gerçekmiş gibi servis ederek terör örgütü FETÖ'nün ekmeğine yağ sürmüş, FOTOSPOR ise bu hain teröristlerden korkmayarak doğruları yazma cesaretini göstermiştir.

2 / 12

Bu dava boyunca "Ne şikesi, memleket elden gidiyor" diyerek FETÖ terör örgütünün sadece Fenerbahçe'yi değil, Türkiye'yi ele geçirmeye çalıştığını yıllar öncesinden gören ve adeta tek başına direnen Aziz Yıldırım'ın haklılığını gören Fotospor, şu anda tamamı ya hapiste ya da yurt dışında kaçak olan bu davanın aktörlerine karşı dik duruş sergilemiştir.

3 / 12

Aradan geçen 9 yılın sonunda gerçekler ortaya çıktı ancak tarih "suçluluğu kanıtlanıncaya kadar herkes suçsuzdur" ilkesinin yani masumiyet karinesinin katledildiği zamanları unutmayacak...

4 / 12

...Ve halkın haber alma özgürlüğüne hizmet eden Türkiye'nin ilk spor gazetesi Fotospor, ilkelerinden ödün vermeden sadece gerçekleri yazmaya devam etmektedir.

5 / 12

6 / 12

7 / 12

8 / 12

9 / 12

10 / 12

11 / 12

12 / 12

>