Beşiktaş Domagoj Vida'dan nasıl kurtulacak?

+Be%C5%9Fikta%C5%9F+Domagoj+Vida%E2%80%99dan+nas%C4%B1l+kurtulacak?
ABONE OL

Beşiktaş’ta Vida hiçbir şartta ne hakkından vazgeçti. Ne de indirime yanaştı. Gelen bilgilere göre Vida bu yüzden sezonu kapattı. Başkan Ahmet Nur Çebi, Vida’nın bir an önce satılmasını ve kendisinden kurtulmayı istiyor.

Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, yüksek maliyeti nedeniyle Domagoj Vida'dan kurtulmak istiyor. Ancak en büyük sorun Vida’nın imza parasıyla beraber Beşiktaş’ta kazandığı 3 milyon euro’nun üzerindeki rakam. Dünyanın pek çok takımından Hırvat stopere teklifler geliyor. Arap ülkelerinden Vida’ya 4 milyon euro teklif eden takımda var. Anca Vida, 4 milyon euro’ya bir Arap ülkesine gitmektense İstanbul’da yaşamaya devam etmeyi tercih ediyor. Avrupa takımları ise Hırvat oyuncuya en fazla 1.5 milyon euro teklif ediyor. Vida bu rakamı da kabul etmiyor. Çebi her ne kadar gitmesini istese de şu anda bu pek olası durmuyor.  

VIDA’NIN MENAJERİNE 3 MİLYON EURO DANIŞMANLIK ÜCRETİ

Başkan Ahmet Nur Çebi geldiği günden bu yana Domagoj Vida’nın takımdan ayrılması istiyor… yapılan indirim görüşmelerinde de Hırvat stoperden herhangi bir adım gelmedi. Bu arada Hırvat futbolcu ile ilgili akıllara zarar gerçekler ortaya çıktı. Buna göre yılda 3 milyon euro’ya oynayan Vida’ya, Fikret Orman yönetimi 4.5 yıllık sözleşme yaptı. Ayrıca kendisine ilk imza attığı dönemde 1.5 milyon euro da imza parası ödendi. Asıl bomba ise Vida’nın menajerine tam 3 milyon euro ödenmiş olması. Vida’nın Beşiktaş’ta kaldığı süre hesaplanarak bu süreçte alacağı maaşın yüzde 20’si menajerine danışmanlık ücreti olarak ödendi.

>