Yok böyle siyasetçi

Yok+b%C3%B6yle+siyaset%C3%A7i
ABONE OL

Ukrayna’nın eski Altyapı Bakanı Yardımcısı Aleksandra Klitina, yeni kurduğu ve ‘Ukrayna Yolsuzluğa Karşı’ adını verdiği siyasi partisini bikinili videoyla tanıttı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin partisinden milletvekilleri, Klitina’nın bu mevkiye yatak odasından başlayarak geldiğini söyleyerek tartışma yaratmıştı.

GEÇEN YIL AYRILMIŞTI

UKRAYNA eski Altyapı Bakanı Yardımcısı Aleksandra Klitina, Altyapı Bakanı Vladislav Krikliy’i eleştirdiği ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından geçtiğimiz yıl görevinden ayrılmıştı. Klitina, siyaset meydanına yeniden dönme kararı aldı. 37 yaşındaki güzel politikacı, ‘Ukrayna Yolsuzluğa Karşı’ adını verdiği bir parti kurduğunu YouTube’da paylaştığı bikinili videosuyla duyurdu. Ancak videoyu izleyenler Klitina’yı izlemekten ne söylediğine odaklanamadı.

‘KADINLAR DAHA AKILLI’

KLİTİNA videoda, “Gerçekler için mücadele etmeye karar verdim. Çünkü pantolon giyen ahmaklar umutsuz vaka. Pantolonlarının içindekinin başarılı olmaları için yeterli olacağını düşünüyorlar ve kadınları istismar etmeyi kendilerine hak görüyorlar. Ancak kadınlar sizden yüz kat daha akıllı ve yüz kat daha dürüst” ifadelerini kullandı. Klitina duyurusuyla ülkede büyük yankı uyandırdı.

 

>